Ünlülerin çocuklukları sizleri şaşırtacak

#1
Sponsorlu Bağlantılar
Kim sokaktan ekmek topladı, kim kız oyunu oynardı?
Yazar Ekrem Kocabaş "Hep Çocuk Kaldık" adlı kitabında 40'ı aşkın ünlünün çocukluk anılarını derledi. Birbirinden ilginç hikayelerin yer aldığı kitapta Beyazıt Öztürk sokaktan ekmek topladığını, Hıncal Uluç da seksekte kızları yendiğini söyledi...

HİÇ BİSİKLETİM OLMADI

Prof. Dr. Emre Kongar: Yazın Çengelköy tepelerine Vahdettin'in köşküne giderdik. Bu köşkte ceviz ve at kestanesi savaşı yapardık. Bisiklete binmeyi çok istedim ama olmadı. Ağabeyimin oldu ama onu kullanmama izin verilmedi.

OYUNCAĞIM PİYANOYDU

Anjelik Akbar: İlk oyuncağım piyanoydu. Daha birkaç aylıkken yatağımın dibine piyona koymuşlar. Marangozluk tarzı şeylere çok ilgim vardı.

SOKAKTAN EKMEK TOPLARDIM

Beyazıt Öztürk: Çocukluğumda mahalleden geçen ve kuru ekmek toplayan amcalar vardı. Çoğunlukla annem beni onların yanından alırdı. Eve gelip yemek yemezdim. Onların torbalarından yemek yerdim.

SÜNNETTE PARA VERMEDİLER

Gani Müjde: Bir göçmen çocuğu olarak oyuncaklarımı hep kendim yaptım. Sünnetimde gelecek olan parayla tren almayı arzu ediyordum. Fakat kimse bana para vermedi. Çünkü Yugoslavya'da kesme şeker getirilirmiş.

Demet Akbağ:

Türkan Şoray eşarbım vardı

Annemin bize verdiği sarı bir eşarp vardı. O eşarp benim Filiz Akın peruğumdu. Siyah bir eşarp vardı, o da Türkan Şoray peruğumdu. Annem garson rolünde yanımıza gelirdi. Saç rengimize göre kimi canlandırdığımızı bilir ve o isimle, 'Ne arzu edersiniz efendim?' derdi. Biz de siparişlerimizi verirdik.''

İlhan Şeşen:

MANiSA TARZANI’NIN KUCAĞINDA BÜYÜDÜM

Ben Manisa Tarzanı'nın kucağında büyüdüm. Hiç yoksa 5 kere kucağına almış ve sevmiştir. Bir gün bir çiçek kopardık. Birdenbire Tarzan göründü, içimizden birini kucağına aldı ve 'Bak, bak, koparmadan daha güzel kokuyor değil mi?' dedi.

Bunun bendeki duygusal izlerini 'Sen Benim Şarkılarımsın' albümünde, bir şarkımda şöyle dile getirdim, 'Koparmadan çiçek koklar gibi..’

Hıncal Uluç:

Kız oyununda çok ustaydım

Bilye oyunları özellikle çok ustalık isterdi. Bu anlamda benim pek fazla yeteneğim yoktu. Mesela seksek de oynardık. Kız oyunu diye bilinir ama ben onda çok ustaydım, genelde kazanırdım. Erkekler bu oyunu oynamayı pek tercih etmedikleri için genelde kızları ben yenerdim. En keyifli ve en neşeli dönemim ortaktır. Meşhur Van depreminde biz oradaydık. Çadırımız üstümüze çöktü. Ayakta kalıp nefes aldık. Sonra askerler gelip bizi kurtardı.