Üzümlü Şehit Mehmet Ümütkesmez İlköğretim Okulu Konya Beyşehir

SeLeN

Yönetici
Editör
#1
Sponsorlu Bağlantılar
Üzümlü Şehit Mehmet Ümütkesmez İlköğretim Okulu Hakkında - Üzümlü Şehit Mehmet Ümütkesmez İlköğretim Okulu Tanıtım - Üzümlü Şehit Mehmet Ümütkesmez İlköğretim Okulu Resimleri - Üzümlü Şehit Mehmet Ümütkesmez İlköğretim Okulu İletişim

Üzümlü Şehit Mehmet Ümütkesmez İlköğretim Okulu Konya Beyşehir İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı bir okuldur. Okulun web sitesinden veya aşağıda verilen telefon numarasından; Üzümlü Şehit Mehmet Ümütkesmez İlköğretim Okulu öğretmenleri, idari personel, okulun imkanları, Üzümlü Şehit Mehmet Ümütkesmez İlköğretim Okulu resimleri (fotoğrafları), okuldaki öğretmen sayısı, öğrenci sayısı, Üzümlü Şehit Mehmet Ümütkesmez İlköğretim Okulu öğrencilerinin futbol, basketbol, voleybol v.s. spor dallarındaki başarıları, Üzümlü Şehit Mehmet Ümütkesmez İlköğretim Okulu öğrencileri tarafından yapılan tiyatro, müzik ve resim gibi kültürel faaliyetler ile ilgili bilgilere ulaşabilirsiniz.

Üzümlü Şehit Mehmet Ümütkesmez İlköğretim Okulu Tarihi:

1- Üzümlü Kasabasının en eski okuludur.Beş sınıflı olarak öğretime başlaması 1922 yılına kadar uzanır.

Okulumuz 1965 yılına kadar eski yerinde eğtim ve öğretime sürdürürken 1966 yılında yeri değiştirilerek şimdiki okul bahçesinin batı kenarına inşa edilerek eğitim öğretime devam etmiştir.

1996 yılında yapılan aynı okul bahçe içinde yapılan yeni binaya taşınmıştır.

Mevcut okul binamız 1996 yılında dönemin İçişleri Bakanı Meral Akşener tarafından açılmıştır.

Okulumuzun eski adı Merkez ilkokuludur.

1996 yılında polis olarak görev yapan Mehmet Ümütkesmez'in şehit olmasından sonra adının yaşatılması amacıyla şehidimizin adı okulumuza verilmiştir.

1996'dan itibaren okulumuzun adı Şehit Mehmet Ümütkesmez İlköğretim Okulu olmuştur.

Bu güne kadar okulumuzda A.Hilmi BOYAN, Gürol GÜLCAN, Ahmet ERKAYA, Alpaslan ÜNAL Hikmet KAPÇI, idareci olarak çalışmışlardır.Halen okulumuzu müdür Rüştü BEĞENDİ yürütmektedir.

2-BİNANIN FİZİKİ YAPISI:Yeni binamız 560 Metrekare alan üzerine inşa edilmiş olup, Fen Bilgisi ve Bilgisayar laboratuarları , Ana sınıfı, 19 derslikten oluşmaktadır.

Ayrıca Görsel Eğitim Odası,Kütüphanesi ,Müdür Odası,Müdür Yardımcısı Odası,Memur Odası,Kaynak Odası,İki Deposu, Hizmetli Odası,ve 2 Kız Öğrenci, 2 Erkek Öğrenci WC'si olmak üzere 6 adettir.

Binamızda 2003-2004 öğretim yılı başı itibariyle 1 şube anasınıfı, 10 şube 1-5. sınıflar, 2 şerden 6 sınıf 6-7 ve 8. sınıfllar olmak üzere 17 derslik kullanıma açıktır.

2006 Yılında 20+1 bilgisayarla yeni bir bilgi ve iletişim laboratuarına sahip olan okulumuzda bilgisayar destekli eğitime ağırlık verilmeye başlanmıştır.

Okulumuz ders araç gereci açısından yeterli donanıma sahiptir.

Fen bilgisi laboratuarımız araç gereç bakımından yeterlidir. Matematik ve Sosyal Bilgiler ders takımlarımızda gerekli eğitim verilebilmesi için yeterlidir.

Üzümlü Şehit Mehmet Ümütkesmez İlköğretim Okulu Bilgileri ve iletişim Adresleri :

Bağlı olduğu kurum: Milli Eğitim Bakanlığı
Bulunduğu Yer: KONYA / BEYŞEHİR
Adı: ÜZÜMLÜ ŞEHİT MEHMET ÜMÜTKESMEZ İLKÖĞRETİM OKULU
Eğitime açılış yılı 19..
Yerleşim Yeri Kasaba Merkezi
Derslik sayısı 20
Öğretim şekli Normal
Adresi: Gültepe Mahallesi Üzümlü Kasabası Beyşehir/Konya
Telefon Numarası: 3325246008
Faks Numarası:
E-mail Adresi:
Web Adresi: -
http://uzumlusehitmehmet.k12.tr

Üzümlü Şehit Mehmet Ümütkesmez İlköğretim Okulu Resimleri:Kaynak : webrehberi.biz - okulweb.meb.gov.tr - www.meb.gov.tr

Okul Hakkında Daha Fazla Bilgi İçin Tıklayınız