Varsak Şelale İlköğretim Okulu Merkez Antalya

SeLeN

Yönetici
Editör
#1
Sponsorlu Bağlantılar
Antalyadaki İlköğretim Okulları Tanıtımı - Varsak Şelale İlköğretim Okulu Hakkında - Varsak Şelale İlköğretim Okulu Resimleri - Antalya Merkezdeki İlköğretim Okulları Erişim Bilgileri - Varsak Şelale İlköğretim Okulu Bilgileri

Okulumuz 1. kademesi, Antalya üs Komutanliginin kardes okul girisimi ve halkin katkilariyla iki derslikli ve ögretmen lojmani olarak 1945 yilinda insa edilmis, bilahare ihtiyaca cevap vermeyince devlet tarafindan bes derslikli bir ek bina yapilmistir. Bu bina 1975-1976 Egitim Ögretim yilinda hizmete girmistir.

1979-1980 ögretim yilinda Varsak kasaba merkezinde bulunan ortaokul binasi yikilma tehlikesi ile karsilasinca ortaokul da varsak selale ilkokulu binasinda egitim ögretim çalismalarina baslamistir. Bu tarihten itibaren 1990-1991 Ögretim yilina kadar ikili ögretim yapilmistir.

1990 yilinda bes derslikli yeni bir ek bina daha yapilarak 1991-1992 Egitim ögretim yilinda Varsak Ilkögretim Okuluna dönüserek normal egitime geçilmistir. Ancak ögrenci sayisinin hizla artmasi sonucu1992-1993 Ögretim yilinda tekrar ikili ögretime geçilmistir.

Yerlesim alanlarinin genislemesi ve yogun göç almasi sonucu bu binalar yeterli gelmeyerek yeni binaya ihtiyaç duyulmustur. Bunun için 1945 yilinda yapilan iki derslikli bina yikilarak yerine 16 derslikli yeni bina yapilmistir.

Yeni binamiz 2005-2006 ögretim yilinda hizmete girmistir. Bütün binalarla birlikte derslik sayimiz 25'e yükselerek normal ögretime geçilmistir. Yeni binanın WC'leri sağlıklı çalışmayınca Okul Bahçesine Modern bir WC yaptırılarak sağlıklı bir ortam sağlanmıştır.Bahçemize ağaç ve çiçek dikilerek çevre düzenlemesi yapılmıştır.

2006-2007 öğretim yılında bütün dersliklerde ısıtma ve soğutma sistemi kurulmuş,fen labaratuvarının eksikleri giderilerek kullanıma açılmıştır.Öğretmenler odası,Rehberlik Odası ve İdare bölümlerinin eksikleri giderilerek modern bir ortam sağlanmıştır.Tüm bunların yanında yerel kaynaklarla Bilgisayar Labaratuvarına Bilgisayar, Projeksiyon cihazı ve tepegöz sağlanmıştır.Ayrıca bütün sınıflarımızda TV ve VCD kullanılmaktadır.Okul bahçemiz yine yerel kaynaklarla kilit taş döşenerek öğrencilerimize güzel bir ortam sağlanmıştır.Bu öğretim yılında eksik olan basketbol,voleybol ve hetbol sahası Varsak bölgesinde örnek gösterilebilecek şekilde yaptırılarak öğrencilerimiz ve halkımızın kullanımına sunulmuştur.

Okulumuza Aralık 2006 da ADLS bağlantısı yapılarak internetten yararlanmaya başlanmıştır.

2006-2007 öğretim yılında okulumuzun eksik olan tek yönü yeni yapılan binamızın izalosyonu iyi yapılmadığından dolayı binamız yağmurlu günlerde akmaktadır.Bunun giderilmesi için gerekli çalışmalar yapılmaktadır.

Antalya Büyükşehir Belediyesi okulumuzun bahçesini 08.08.2007 tarihinde sıcak asfalt ile kaplayarak çevre düzenlemesi yapmıştır.


Varsak Şelale İlköğretim Okulu Antalya Merkez İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı bir okuldur. Okulun web sitesinden veya aşağıda verilen telefon numarasından; Varsak Şelale İlköğretim Okulu öğretmenleri, idari personel, okulun imkanları, Varsak Şelale İlköğretim Okulu resimleri (fotoğrafları), okuldaki öğretmen sayısı, öğrenci sayısı, Varsak Şelale İlköğretim Okulu öğrencilerinin futbol, basketbol, voleybol v.s. spor dallarındaki başarıları, Varsak Şelale İlköğretim Okulu öğrencileri tarafından yapılan tiyatro, müzik ve resim gibi kültürel faaliyetler ile ilgili bilgilere ulaşabilirsiniz.

Bağlı olduğu kurum: Milli Eğitim Bakanlığı

Bulunduğu Yer: ANTALYA / MERKEZ

Adı: VARSAK ŞELALE İLKÖĞRETİM OKULU

Adresi: Varsak Şelale Mah.Fatih.Cad.No 38 Antalya

Telefon Numarası: 2424172103

E-mail Adresi:varsakselale@hotmail.comWeb Adresi:
Varsak Şelale İlköğretim Okulu

http://www.varsakselale.com/Kaynak : webrehberi.biz -
www.meb.gov.tr

Okulunuz Hakkında Bilgi Ve Resimleri Bu Konu Altında Paylaşabilirsiniz