Vedat Özdemiroğlu Kimdir?

#1
Sponsorlu Bağlantılar
Vedat Özdemiroğlu
Vedat Özdemiroğlu Kimdir - Vedat Özdemiroğlu Resimleri - Vedat Özdemiroğlu Biyografisi - Vedat Özdemiroğlu Hakkında
Vedat Özdemiroğlu (kısaca V.Ö. olarak da anılır) (d. 7 Kasım 1968) Türk mizah yazarı.

İ.U. İletişim Fakültesi’ni bitirdi. Yazarlığa Gırgır, Fırt ve Çarşaf dergilerinde yayımlanan notları ve kısa öyküleriyle başladı. Çeşitli gazete, radyo ve televizyon programlarında görev aldı. Alamet-i Farika ve Grey gibi reklam ajanslarında kısa süreli çalıştı.

Vedat Özdemiroğlu, şu anda Uykusuz'da yazarlık ve Kanaltürk'de Türkçe Sözülü Hafif Komik Programını yapmaktadır. maNga'nın "Dünyanın Sonuna Doğmuşum" klibinde başrol oynamıştır ve fanatik Beşiktaş taraftarıdır.

Biyografi 2

07.11.1968: Ankara’da doğdu. 1986: İ.Ü. Basın Yayın Yüksek Okulu’na girdi. 1993: İ.Ü. İletişim Fakültesi’ni bitirdi. 1995: Kısa dönem askerliğini bitirdi. 10.09.1998: Oğlu Can Ilgaz doğdu. Oğuz Aral’ın Gırgır’ı, Fırt, Dıgıl, Avni, Fırfır, Leman, LManyak, Öküz, Dinozor, Yeni Harman,Haftalık, Fermuar dergilerinde ve Cumhuriyet gazetesinde yazarlık yaptı. Zeki-Metince, Zaga, Korsan TV programlarında metin yazarlığı yaptı. “İnşaat” filminin senaristlerinden biridir. “alametifarika” reklam ajansında kuruluşundan itibaren 2 yıl reklam yazarlığı yaptı. 1 Nisan 2007′den bu yana sahnede komedyenlik yapıyor. Kuruluşundan beri Uykusuz dergisinde yazarlık yapmaktadır.

Eserleri

* Kaldırım Yazıları
* T. Chiller
* Gece Tarifesi
* Vedat Bey’in Görkemli Hayatı
* VÖSYM-1
* VÖSYM-2
* Selam Dünyalı Ben Türküm
* Deniz tarafındaki kale
* Beşiktaş Şiirleri