Viewsonic Tablet Bilgisayarı Hakkında Bilgi ve Resimler

#1
Sponsorlu Bağlantılar
ViewSonic’in 7 İnçlik Tablet Bilgisayarı

ViewSonic, ilk olarak Mobile World Congress etkinliğinde duyurduğu tableti sonunda hazır hale getirdi ve bazı merkezlere göndermeye başladı.

Son günlerde pazara sunulan birçok tabletin Android işletim sistemine sahip olması, Google'ın küçük yeşil robotunun gücünü ortaya koyması açısından önemli bir gösterge. Bu alana yeni bir üye de ViewSonic'den geldi. Firmanın IFA 2010'da da sergilenen tablet bilgisayarı, Android 2.2 Froyo işletim sistemini taşıyor. 7 inç çözünürlüğündeki tablet bilgisayar çoğunlukla uygun fiyatlı bir tablet izlenimi taşıyor.

Her ne kadar boyutsal anlamda Samsung Galaxy Tab ile önemli benzerlikler taşıyor gibi görünse de Tab'e göre donanımsal anlamda çok daha zayıf bir cihaz ViewPad 7. Tablet dünyasına dahil olmak isteyen ve uygun fiyatlı bir cihaz arayan tüketicileri cezbedecek bir donanıma ve fiyata sahip olan tabletim, kapasitif dokunmatik ekranı bulunuyor.

Donanım

ViewSonic ViewPad 7, 600 MHz'lık bir Qualcomm Snapdragon işlemciye sahip. Üzerinde 512 MB ram bulunan cihazın bu donanımı Froyo için gayet yeterli. Özellikle ram miktarının yüksek tutulması tableti rahatlatan önemli bir unsur.

Sim Kart Desteği ve 3G

ViewPad 7 standart sim kartları kullanıyor. Üstelik bu sim kart ile hem ses hem de veri iletişimi sağlayabilmek mümkün. Cihazın üzerinde dahili bir mikrofon hoparlör yer alıyor. 3G data bağlantısı kurarak mobil internet erişimine olanak tanıyan tabletin 3.6 Mbps HSDPA desteği de mevcut.

Wi-Fi, GPS ve MicroSD kart desteği


Tabletin Wi-Fi, GPS, Bluetooth 2.1 ve microSD kart yuvası bulunuyor. Bu yuvayı kullanarak 32 GB'a kadar MicroSD kartları cihazda kullanabilmek olanaklı.

Ekran Çözünürlüğü

ViewPad 7'nin 7 inçlik ekranı 800x480 piksel çözünürlük üretebiliyor. Bilindiği gibi Samsung'un tabletinde bu oran 1024x600 piksel şeklindeydi.

Fiyatı ve Çıkış Tarihi

Ekim ayında Avrupa'da vitrinlerdeki yerini almış olacağı belirtilen tabletin sim kilitsiz ve data paketsiz olarak satılacağı belirtilmiş. Fiyatın ise 400 €'nun üzerinde olmayacağı gelen duyumlar arasnda
. alıntı