Vişneli Kedidilli Jöleli Pasta Tarifi Yapılışı

SeLeN

Yönetici
Editör
#1
Sponsorlu Bağlantılar
Vişneli Kedidilli Jöleli Pasta Tarifi

1 paket Pınar labne peynir
200 ml ve ayrıca 250 ml Pınar vişne suyu
800 ml Pınar süt
2 silme yemek kaşığı dolusu nişasta
3 yemek kaşığı dolusu un
1 su bardağı toz şeker
1 paket yani 24 adet kedi dili
1 paket tart jölesi

1) 800 ml süt ve 200 ml vişne suyunu bir tencereye koyuyoruz. ( Toplam 1 litre olacak) Üstüne 1 su bardağı toz şekeri, un ve nişastayı ekliyoruz. İçine el blendırını daldırıp bir güzel karışmasını sağlıyoruz. Ocağın üstüne alıp muhallebi kıvamına gelip, koyulaşıp pof pof edene kadar pişiriyoruz.
2) Pişirdiğimiz muhallebinin içine tekrar el blendırını daldırıp iyice çırpıyoruz. Aynı zamanda biraz da soğumasını sağlıyoruz. En az 5 dakika çırpın. İçine bir paket Pınar labneyi ekleyip çırpmaya devam ediyoruz.
3) Dikdörtgen borcama bir sıra kedidili diziyoruz. Üstüne labneli muhallebimizi döküyoruz. Sonra tekrar bir sıra daha kedidili dizip tekrar muhallebi döküyoruz. Muhallebiniz çok olduysa fazlasını kaselere döküp öyle de yiyebilirsiniz. Son derece lezzetli bir muhallebi oluyor.
3) Pastamız soğurken (tart jölesini arkasındaki tarife göre) Jöleyi bir pişirme kabına alıp, içine 2 silme yemek kaşığı toz şeker koyup , karıştırıyoruz. Üstüne 250 ml vişne suyu ilave ediyoruz. Ocağın üstüne alıyoruz. Jöle kaynayıncaya ve 1 dakika kadar daha pişiriyoruz. Sonra 1 dakika kadar soğutup, soğumuş olan pastamızın üstüne döküyoruz. Buzdolabında dinlendirip, soğutup servis yapıyoruz.