Vize çıkmadı!

Dine

Özel Üye
#1
Sponsorlu Bağlantılar
UEFA Beşiktaş'ın hayallerini yıktıBeşiktaş maçı öncesinde CSKA Moskova'lı iki futbolcuda doping çıkması nedeniyle Rus takımının kupadan ihraç edileceği yolundaki beklentiye UEFA tarafından açıklık getirildi. İngiliz BBC kanalına konuşan bir UEFA yetkilisi, söz konusu yasaklı maddenin CSKA Moskova'nın diskalifiye edilmesini gerektirecek türden olmadığını söyledi. Böylece Beşiktaş'ın UEFA Avrupa Ligi'ne katılma umudu son buldu. UEFA, doping içeren ilaç kullanan Ignashevich ve Berezutsky'ye verilecek cezayı 17 Aralık tarihinde yapacağı toplantıda kararlaştıracak.


***​

Vize çıkmadı!

İki futbolcusu dopingli çıkan Rus ekibinin, Avrupa'da yola devam edeceği dile getirildi.

Doping var ama
Beşiktaş'ın Avrupa Ligi hayalleri suya düştü. Şampiyonlar Ligi'nde temsilcimizi yenen ancak maçtan önce 2 futbolcusu dopingli çıkan CSKA Moskova'nın ihraç edilmeyeceği açıklandı. BBC'nin internet sitesinde yer alan habere göre UEFA, defans oyuncuları Sergei İgnashevich ve Aleksei Berezutsky'nin dopingli çıkması üzerine, "Moskova

temsilcisi kupadan ihraç edilir" iddialarına açıklık getirdi.

Ceza futbolcuya
Yapılan açıklamada, numunelerde tespit edilen söz konusu maddenin kulübün ihracını gerektirmediği, sadece futbolculara ceza verileceği belirtildi. İki oyuncunun (A) örneğinde de "S6. Stimulants" arasında sayılan yasaklı doping maddesi görüldüğünü belirten UEFA yetkilileri, bu oyuncuları 17 Aralık'a kadar geçici olarak maçlardan men etmişti. Bu durumda Beşiktaş'ın UEFA rüyası da bitmiş oldu.