Yağmurca İlköğretim Okulu Merkez Giresun

SeLeN

Yönetici
Editör
#1
Sponsorlu Bağlantılar
Yağmurca İlköğretim Okulu Hakkında - Yağmurca İlköğretim Okulu Tanıtımı - Yağmurca İlköğretim Okulu Erişim Bilgileri - Yağmurca İlköğretim Okulu ResimleriYağmurca İlköğretim Okulu Giresun Merkez İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı bir okuldur.

Okulun web sitesinden veya aşağıda verilen telefon numarasından; Yağmurca İlköğretim Okulu öğretmenleri, idari personel, okulun imkanları, Yağmurca İlköğretim Okulu resimleri (fotoğrafları), okuldaki öğretmen sayısı, öğrenci sayısı, Yağmurca İlköğretim Okulu öğrencilerinin futbol, basketbol, voleybol v.s. spor dallarındaki başarıları, Yağmurca İlköğretim Okulu öğrencileri tarafından yapılan tiyatro, müzik ve resim gibi kültürel faaliyetler ile ilgili bilgilere ulaşabilirsiniz.


Bağlı olduğu kurum: Milli Eğitim Bakanlığı
Bulunduğu Yer: GİRESUN / MERKEZ
Adı: YAĞMURCA İLKÖĞRETİM OKULU
Adresi: Yağmurca Köyü Giresun


Telefon Numarası: 4542537228
Faks Numarası: 4542537228

1935 yılında, Emin KARABIÇAK'ın bağışladığı arsa üzerine inşaatı başlayan okulumuz,1937 yılında hizmete girmiştir. Zamanın şartlarına göre imkansız başarılarak,çevre köylerinde büyük desteği ile ahşap mimari tarzında yapılan okul binası,1997 yılına kadar hizmet vermiştir.

1997 yılında ihtiyaçları karşılayamayan okul binası,dönemin Milli Eğitim Müdür Orhan KURT ve Adil AKGÜN beylerin büyük katkıları ile iki kat şeklinde inşaa edilmiştir.

2002 yilinda Selahatt'n GULBEYAZ in katkilariyla ek kat ilave edilmistir.
Bu gün okulumuz,1 Müdür,.1 Müdür Yardımcısı,1 Sınıf Öncesi Öğretmeni,11 Sınıf Öğretmeni, 8 Branş Öğretmeni( Fen ve Teknoloji,Sosyal Bilgiler,Matematik,Türkçe,Görsel Sanatlar,İngilizce,Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi,Beden Eğitimi) ve 1 Yardımcı personel ile hizmet vermektedir.
Okulumuzda 9 deslik, 1 Kütüphane, 1 Fen ve Teknoloji Laboratuvarı ve 1 Bilişim Teknolojileri Sınıfı bulunmaktadır.
Detaylı Bilgi İçin Tıklayınız


Kaynak : http://giresun.meb.gov.tr/