Yaşamın Kıyısında Kitabı - Fahamet Yalçınkaya

SeLeN

Yönetici
Editör
#1
Sponsorlu Bağlantılar
Yaşamın Kıyısında Kitap Özet - Fahamet Yalçınkaya Kitapları - Fahamet Yalçınkaya Kitap Tanıtım - Yaşamın Kıyısında Kitap Fiyatı - Yaşamın Kıyısında Okuma
Kitap Özet

Geçenlerde Cumhuriyet gazetesinin önemli yazarlarından Ahmet Cemal, “Geriye yalnızca bugünümü zenginleştiren yaşanmışlıklar kaldı. Şimdi sonla hesaplaşırken tek dileğim, yaşamımın, Colette'nin bir kitabında dediği gibi, sessiz sedasız ve kül rengi bir ölümle noktalanmasıdır” diyor ve kendi köşesine (dergâhına) çekilmekten bahsediyordu. İnsan bütün sevdiklerini kaybettiği yaşa gelince bu zaten kendiliğinden oluşuyor. Ama bütün yalnızlıkların panzehiri olan edebiyat, müzik gibi sanat dalları dergâhınızda da sağlayabileceğiniz nimetlerdir.

Dr. Fahamet Yalçınkaya, 1945 yılında Ankara Kız Lisesi'ni bitirdi. Aynı yıl Ankara'da açılan Ankara Tıp Fakültesi'nin yarışma sınavını kazanarak Fakülte'ye başladı. 1951'de Fakülte'nin ilk mezunları arasında yer aldı. Türkiye'nin ilk hekim parazitoloji uzmanı oldu. Uzmanlık alanında iki kitabı ve çeşitli tıp dergilerinde yayımlanmış otuz kadar makalesi vardır. Ulusal ve uluslararası tıp kongrelerinde oturum başkanlıkları yapmış, bildiriler sunmuştur. Evli ve iki kız annesidir. “Torunuma Mektuplar”, “Karpuz Kabukları” adlı öykü kitabı ve “Dünya Gözüyle” adlı sanat ağırlıklı gezilerinden oluşan bir kitabı daha vardır.


Kitap Ön Yüzü
Kitap Künyesi

Yaşamın Kıyısında - Fahamet Yalçınkaya
· Komşu Yayınevi
· Basım Tarihi : 02 - 2011
· ISBN : 978-605-5497-05-7
· Sayfa Sayısı : 88
· Etiket Fiyatı : 10.00 TL