Yassıören Köyü Hakkında Bilgi Devrek Zonguldak

DeMSaL

Özel Üye
#1
Sponsorlu Bağlantılar
Yassıören Köyü Devrek hakkinda bilgiler - Yassıören Köyü Devrek resimleriYassıören, Zonguldak ilinin Devrek ilçesine bağlı bir köydür.


* 1 Tarihi
* 2 Kültür
* 3 Coğrafya
* 4 İklim
* 5 Nüfus
* 6 Ekonomi
* 7 Muhtarlık
* 8 Altyapı bilgileri


Tarihi

Köyün adının nereden geldiği ve geçmişi hakkında bilgi yoktur.

Kültür

Köyün gelenekleri..ramazan ve kurban bayramları hergün farklı mahallelerde olmak üzere karşılıklı ziyaratlerde bulunulur ve yemekler verilir...., görenek ve yemekleri; patetes, lahana(mancar)keşkek, malaydır.

Coğrafya

Zonguldak iline 72 km, Devrek ilçesine 12 km uzaklıktadır. 5 mahalleden oluşur merkez mah. köroğlu mah.şabanoğlu mah.ahmetçioğlu mah.kapçıoğlu mah.

İklim

Köyün iklimi, Karadeniz iklimi etki alanı içerisindedir.
Nüfus [değiştir]
Yıllara göre köy nüfus verileri
2007 1235
2000 771
1997 663

Ekonomi

Köyün ekonomisi :Köyde genelde emeklilerimiz vardır,onlarda tarım ve hayvancılık işleriyle uğraşırlar.ayrıca az sayıda ttk'da çalışanlar ve inşaat işleriyle uğraşanlar vardır.Özellikle 1996 yılından sonra gençlerimizin çoğu işsizlik probleminden dolayı İstanbul,Bursa gibi büyük şehirlere yerleşmişlerdir.

Muhtarlık

Yerleşim yerinin köy tüzel kişiliği alması ile birlikte köyün tüzel kişiliğini temsil etmesi için köy muhtarlık seçimleri de yapılmaktadır.

Seçildikleri yıllara göre köy muhtarları:

2004 - Hayri Yalılı (vefaat etti)ara seçim yapıldı,
1999 -
1994 -
1989 -
2008 -MUHTAR İSTİFA ETTİ VEKİL AZA SİYAMİ DEMİRBAŞ ATANDI
((2009))-yeni muhtarlık secimlerinde muhammer ergun 162 oyla yeni muhtarımız seçilmiştir.

Altyapı bilgileri

Köyde ilköğretim okulu vardır. Köyün hem içme suyu şebekesi hem kanalizasyonu(Bazı mahallelerinde) vardır Ptt şubesi ve ptt acentesi yoktur. Sağlık ocağı ve sağlık evi yoktur. Köye ayrıca ulaşımı sağlayan yol kısmen asfalt olup,merkez mahalle ve şabanoğlu mahallesini döngeloğlu köyünden devrek'e bağlayan yol asfaltlanmamıştır.
Köyünüze Ait Bilgi ve Resimleri Bu Konu Altında Paylaşabilirsiniz