Yavuz Selim İlköğretim Okulu Karatay Konya

SeLeN

Yönetici
Editör
#1
Sponsorlu Bağlantılar
Yavuz Selim İlköğretim Okulu Karatay Konya
Yavuz Selım İlköğretim Okulu Konya Karatay İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı bir okuldur. Okulun web sitesinden veya aşağıda verilen telefon numarasından; Yavuz Selım İlköğretim Okulu öğretmenleri, idari personel, okulun imkanları, Yavuz Selım İlköğretim Okulu resimleri (fotoğrafları), okuldaki öğretmen sayısı, öğrenci sayısı, Yavuz Selım İlköğretim Okulu öğrencilerinin futbol, basketbol, voleybol v.s. spor dallarındaki başarıları, Yavuz Selım İlköğretim Okulu öğrencileri tarafından yapılan tiyatro, müzik ve resim gibi kültürel faaliyetler ile ilgili bilgilere ulaşabilirsiniz.

Yavuz Selim İlköğretim Okulu Tarihçesi.:

Karatay İlçesi Yavuz Selim İlköğretim Okulu, Konya'nın tanınmış esnaflarından Hacı Hasan KOZAK'ın arsasını vermesi, parasal destek sağlaması ve çevre halkının yardımları ile birlikte Milli Eğitim tarafından yapılarak 11.11.1974 tarihinde bir müdür, 10 öğretmen, bir hizmetli ve 335 öğrenci ile eğitim öğretime başlamıştır.
Okulumuz ismini ise Yavuz Sultan Selim'in Mısır seferine çıkarken askerinin ve kendisinin bu alanda konaklaması münasebetiyle bu yerleşim alanına Selim Sultan denilmesinden dolayı okulumuz da Yavuz Selim ismini almıştır.
Okulumuzun eski binası 5 derslikli olup Karatay ilçesinin güneyinde Selim Sultan Mahallesi Karaman çevre yolu üzerinde bulunmakta idi.
Okulun çevresi yerleşim yeri olması nedeniyle çok hızlı bir öğrenci artışı olmuştur. 80 li yılların başında 650 öğrenci ile eğitim öğretim yapılmıştır. Daha sonra İbrahim Hakkı Konyalı İlköğretim Okulunun açılması ile okulumuz öğrenci yönünden biraz rahatlamıştır.
Sekiz yıllık kesintisiz eğitime geçildiği zaman okulumuzun fiziki yapısının yetersiz olması nedeniyle sekiz yıllık eğitime geçilememiş, ancak öğrencilerimiz yerleşim yerlerine göre diğer okullara devam etmişlerdir.
Konya Valiliği ve Karatay Belediyesi ile yapılan bir protokol sonucu Karatay Belediyesi ve Milli Eğitim işbirliği ile eski okulumuzun 200 metre kuzeyine 14 derslikli yeni bir okul yapılmıştır. Yeni binamız da 03.11.2000 tarihinde eğitim öğretime başlamıştır.
Halen bir Müdür, iki Müdür yardımcısı, 15 sınıf öğretmeni, 2 Anasınıfı öğretmeni, 16 branş öğretmeni, bir hizmetli ve 695 öğrenci ile eğitim öğretime devam etmektedir.

Yavuz Selim İlköğretim Okulu Bilgileri ve iletişim Adresleri :

Bağlı olduğu kurum: Milli Eğitim Bakanlığı
Bulunduğu Yer: KONYA / KARATAY
Adı: YAVUZ SELIM İLKÖĞRETİM OKULU
Adresi: SELİM SULTAN MAH.TUTAM SOK NO:6 KARATAY/KONYA
Telefon Numarası: 3323570693
Faks Numarası:
E-mail Adresi: yavuzselimioo@gmail.com ve 723222@meb.k12.tr
Web Adresi: -http://www.yavuzselimioo.meb.k12.tr

Yavuz Selim İlköğretim Okulu Resimleri:

Kaynak : webrehberi.biz - okulweb.meb.gov.tr - www.meb.gov.tr

Okul Hakkında Daha Fazla Bilgi İçin Tıklayınız
 

Son düzenleyen: Moderatör: