Yedieylül İlköğretim Okulu Germencik Aydın

SeLeN

Yönetici
Editör
#1
Sponsorlu Bağlantılar
Aydındaki İlköğretim Okulları Hakkında - Yedieylül İlköğretim Okulu Tanıtımı - Aydın Germencik'teki İlköğretim Okulları Erişim Bilgileri - Yedieylül İlköğretim Okulu Resimleri - Yedieylül İlköğretim Okulu İlköğretim Okulu Hakkında

OKULUMUZ TARİHÇESİ

Okulumuz 1975 yılında vatandaş - devlet işbirliği ile yapılmış ve öğretime ilkokul olarak başlamıştır. Açıldığı ilk yılında mezun vermeye başlamıştır.

Kurucu müdür olarak Nazmi GÜLER görevlendirilmiş; daha sonra asil müdür olarak atanmıştır. Uzun yıllar bu görevde kaldıktan sonra Emekliye ayrılarak görevi Mestan KILIÇ'a devretmiştir.

Müdürümüz Mestan KILIÇ bu görevinde 1992 yılına kadar başarıyla sürdürmüş; 1992 yılında naklen başka bir okula atanmıştır. 1992 yılından itibaren 2003 yılına kadar bu görevi Mustafa ÇİMEN üstlenmiştir. 2003 yılında bu göreve Fikret AKKILIÇ atanmış olup, halen bu görevini başarı ile sürdürmektedir.

Okulumuzun adını, ilçemiz Germencik'in kurtuluş gününden (7.Eylül.1922) almıştır.

1992-1993 öğretim yılında da ek bina vatandaş - devlet işbirliği ile tamamlanınca, okulumuz "ilköğretim" e dönüştürülerek ilçemizin ilk "ilköğretim okulu" olmuştur.

Okulumuzun gerek spor, gerek kültürel ve bireysel başarları oldukça fazladır.

Okulumuzda 16 Derslik, 1 Anasınıfı, 1 Fenbilgisi Laboratuarı, 1 Bilgisayar Laboratuarı, 1 İş-Teknik odası bulunmaktadır.

Kaloriferle ısınan okulumuzda 485 öğrenciye 1 Müdür, 1 Müdür Yardımcısı, 21 öğretmen ve 1 Hizmetli ile hizmet vermekteyiz...


Yedieylül İlköğretim Okulu Aydın Germencik İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı bir okuldur. Okulun web sitesinden veya aşağıda verilen telefon numarasından; Yedieylül İlköğretim Okulu öğretmenleri, idari personel, okulun imkanları, Yedieylül İlköğretim Okulu resimleri (fotoğrafları), okuldaki öğretmen sayısı, öğrenci sayısı, Yedieylül İlköğretim Okulu öğrencilerinin futbol, basketbol, voleybol v.s. spor dallarındaki başarıları, Yedieylül İlköğretim Okulu öğrencileri tarafından yapılan tiyatro, müzik ve resim gibi kültürel faaliyetler ile ilgili bilgilere ulaşabilirsiniz.

Bağlı olduğu kurum: Milli Eğitim Bakanlığı

Bulunduğu Yer: AYDIN / GERMENCİK

Adı: YEDİEYLÜL İLKÖĞRETİM OKULU

Adresi: İSTASYON MAH. ALİİHSAN KALMAZ SK. NO:25-1

Telefon Numarası: 2565631185

Faks Numarası: Bilgi Yok

E-mail Adresi : germencik7eylul@mynet.com

http://germencik7eylul.meb.k12.tr

Web Adresi:Yedieylül İlköğretim Okulu
Kaynak : webrehberi.biz - www.meb.gov.tr

Okulunuz Hakkında Bilgi Ve Resimleri Bu Konu Altında Paylaşabilirsiniz.