Yelken okulu açılıyor

NeslisH

Özel Üye
#1
Sponsorlu Bağlantılar
Türkiye Açıkdeniz Yarış Kulübü 40 yıla yaklaşan tecrübesini "TAYK Yelken Okulu" adı altında topluyor. Konusunda uzman ve ödüllü eğitmenlerin yer aldığı okulda hem bireysel hem de kurumsal eğitim verilecek. Okul 20 Aralık'ta kapılarını açıyor ve herkesi denize çağırıyor.

1971 yılında kurulan TAYK kuruluşundan bu yana birçok büyük organizasyonu gerçekleştirerek Türk Denizciliğine önemli katkılarda bulundu. Ana kuruluş amacı Türkiye'de yelkenciliğin gelişmesine katkıda bulunmak ve bunu yaparken uluslararası standartları dikkate alarak "kaliteli" hizmetler sunmak olan TAYK, denizcilik, yatçılık ve yarışçılık konularını içeren uluslararası düzeyde bir eğitim programı hazırladı.


YELKEN OKULU ÖDÜLLÜ ANTRENÖR FATİH ÖZMEN KOORDİNATÖRLÜĞÜ'NDE

Yelken Okulu'nun eğitim koordinatörlüğünü 2000 yılından bu yana Milli Takım antrenörlüğü yapmakta olan ve "Yılın En Başarılı Antrenörü", "Sporda Üstün Başarı" Ödülleri sahibi Fatih Özmen yürütüyor. Türkiye Yelken Federasyonu Eğitim Kurulu Üyeliği ve İstanbul Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Bölümü Yelken Dalı öğretim görevliliği de yapmış olan Fatih Özmen şimdiye kadar birçok kişi ve kuruluşa eğitimler vermiştir.

Tayk yelken okulunda Amatör ve profesyonel her yaştan deniz sevdalısına açık olan eğitimler, Bireysel, Kurumsal, Yarış Koçluğu, Kendi yelkenlinizde eğitim ve Optimist / Sörf başlıkları altında gerçekleştirilecek. Ayrıca eğitimin ardından sürekli pratik yapma olanağı da sunulacak. TAYK yelken okulu eğitimleri tam güvenlikli ve donanımlı uluslararası standartlara uygun teknelerde verilecek, her türlü eğitim materyali ve malzemesi de Tayk tarafından temin edilecek. Eğitimler Cumartesi ve Pazar günleri, teorik eğitimler ise hafta içi akşam saatlerinde yapılacak. Katılımcı sayısı standart bir yat ekibi sayısında tutulacak en fazla 6-8 kişi olacak.

Bireysel Eğitimler

Yelkenli Bir Gün – Yelkenle tanıştırma programı (1 gün – 7 saat)
Yat Ekibi Eğitimi – Yelkene başlangıç (35 saat - 5 Gün)
Kıyı Yelkencisi Teorik Eğitimi (18 saat - 6 Gün hafta içi akşamları)
Kıyı Yelkencisi Uygulamalı Eğitimi – İleri eğitim (35 saat - 5 Gün)
Açık Deniz Yelkencisi Eğitimi (21 saat - 5 gün - 2 gün İstanbul, Tirilye/Marmara Adası-İstanbul)
Yat Yarışçılığı Eğitimi ( 35 saat - 5 gün / 2 gün x 5 saat hafta içi akşamları teorik eğitim)

Kurumsal Eğitimler

Şirketler sürekli gelişen dünyaya bir ekip ruhu yaratarak ayak uyduruyor. Bunun için de en önemli yatırımını çalışanına yapıyor. Verimliliğin artmasında kuşkusuz büyük rol oynayan "çalışanlar" için farklı, eğlenceli ve bir o kadar da heyecan verici seçenekler arasında yelken eğitimi dikkat çekiyor. Çünkü eğlence ve heyecan verirken farkettirmeden ekip ruhunu yaşatan yelken eğitimi kısa sürede çalışana ve dolayısıyla işverene isteneni veriyor. Bu kapsamda bireysel ve kurumsal eğitimler önem taşıyor. İşte bu noktada TAYK Yelken Okulu, Türkiye'de şirketlerin bu ihtiyacını da tecrübesi, birikimi ve profesyonelliğiyle karşılamaya hazırlanıyor.

Yarış Koçluğu Eğitimi
Yarış ortamında tekne yönetimi, staratejik hazırlık, taktiksel plan ve tekne hakimiyeti gibi konuları içeren desteğimiz ile parkura yarışçı gözü ile bakabileceksiniz.
Kendi Yelkenlinizde Eğitim
Kendi teknenizde tamamen size özel bir eğitim programı da tercih edebilirsiniz. Aile fertlerinizle ya da kendi takımınızla donanımınıza uygun bir eğitim alabilirsiniz.
8-12 yaş gençlere yönelik Optimist eğitimi
Sörf eğitimleri
TAYK ticari bir kuruluş değildir ve kar amacı gütmez yelken okulundan elde edilecek gelir olimpik sınıflara aktarılarak yeniden spora kazandırılacaktır.
EĞİTİM SONUNDA NE OLACAK?
Katılımcılar Uluslararası Yelken Okulları Birliği sertifikalı birer denizci olacak. Ama daha da önemlisi günlük hayatın sıkıntılarından arınmış masmavi bir dünyanın kapıları açılacak ve bu dünyada TAYK hep yanınızda olacak.
Türkiye Açıkdeniz Yarış Kulübü
Atakoy Marina, Sahil Yolu 34158
Atakoy - Istanbul / Turkiye
Tel: +90 212 560 56 55
Tel: +90 212 560 56 95
Fax: +90 212 560 56 16