Yeniliğin Geleceği Dokunmatik Ekranlı Dizüstü Bilgisayar

Dine

Özel Üye
#1
Sponsorlu Bağlantılar
Yeni Acer Aspire 5738PG serisi ile Tam Temas.
Bundan sadece birkaç yıl önce dokunmatik ekranlar genellikle bilim kurgu filmlerinde gördüğümüz çağ dışı cihazlardı. O günden bu yana akıllı telefonlar, *** çalarlar gibi her gün kullandığımız cihazlarda giderek popüler olan bir özellik haline geldi. Devam etmekte olan teknolojik gelişmeler sayesinde, dokunmatik ekran fonksiyonları aracılığıyla cihazları elimizle hissederek kullanmak daha keyifli bir hale geldi. Şimdi, Windows 7’nin piyasaya sunduğu çoklu dokunmatik ekran özellikleri ile kullanıcıların bilgisayarlarıyla etkileşim yönteminde gerçekleşecek bir devrimin eşiğindeyiz.

Aspire 5738PG, insanların bilgisayarlarla etkileşim yolunu sonsuza dek değiştirecek yeni Microsoft Windows 7 işletim sisteminin sunduğu dokunmatik ekran özelliklerini kullanan ilk dizüstü bilgisayar.
Çoklu dokunmatik ekranlar sadece farenin yerini almakla kalmıyor, aynı zamanda teknolojiyi kullanma şeklimizi ve çalışma yöntemimizi de değiştiriyor.

Objeleri yönetmek, görüntüleri hareket ettirmek, oyun oynamak için parmakları kullanmak ve hatta elle yazmak bilgisayara erişim ve onunla etkileşim açısından daha kolay ve daha pratik bir yöntem.
Dokunmatik ekran teknolojisinden herkes yararlanabilir. Bilgisayarlar bazılarınıza hâlâ ürkütücü gelebilir ve birçok insan bilgisayar kullanmakta güçlük çekebilir. Dizüstü bilgisayarda ekrana basit birkaç dokunuşla işlem yapmak, elimizle günlük araçları kullanmaya benzediği ve bilindik doğal bir hareket olduğu için dokunmatik ekran teknolojisi kullanıcılara yeni ve daha keyifli bir teknoloji kullanma yöntemi sunarak teknolojiyle zorluk yaşayan birçok kullanıcının bilgisayarla arasındaki mesafeyi kapatmaya yardımcı oluyor.
Ayrıca dijital içerik yönetimi ve paylaşımının eğlenceli ve cazip bir yolu olan çoklu dokunmatik teknoloji sayesinde çoklu komut kombinasyonlarını daha fonksiyonel, daha doğal ve daha pratik bir şekilde kullanabilirsiniz. Basit dokunuşlarla kaydırma, döndürme, büyütme fonksiyonlarını ve daha fazlasını yaparak bilgisayarınızı daha hızlı, daha pratik ve daha eğlenceli bir şekilde kullanabilirsiniz. Bunun yanı sıra dosyaları seçip göz atabilir, uygulamaları başlatabilir ve menü seçenekleri arasında gezinebilirsiniz.
Bu yeni ve pratik bilgisayar deneyiminin çıkış noktası Acer TouchPortal’dır. Bu özellik sayesinde sadece sanal bir butona dokunarak multimedya dosyalarınıza ve cihazlarınıza erişebilir, fotoğraflarınızı fotoğraf duvarınıza sürükleyip bırakabilir, video oynatabilir, DVD izleyebilir ve bir formattan diğerine geçebilirsiniz. Dokunmatik teknoloji dünyasına açılan bu kapı cihazlarınızı tek bir noktada topluyor, böylece resimlerinizi yazıcı simgesine sürükleyerek kolayca basabiliyor, web sitelerinde gezinebiliyor ve Microsoft® Surface Globe uygulamasıyla dünyayı tıpkı gerçeği gibi döndürerek yeryüzündeki sayısız güzellikleri keşfedebiliyorsunuz. Acer TouchMemo ile el yazınızla veya şekiller çizerek not alabilirsiniz, böylece bir an bile duraksamayacaksınız!
Acer’ın Gemstone tasarımının göz kamaştıran cazibesi ile büyüleyen Aspire 5738PG parlak safir mavisi kapağı NeoWeave avuç yaslama alanının karmaşık mat dokusuyla birleştirerek stil ve fonksiyonelliği ön plana çıkarıyor. Dairesel kaydırma hareketi ve parmakları birleştirip ayırarak zumlama gibi çoklu komut özelliklerine sahip dokunmatik fare hızlı ve akıcı navigasyon ile pratik yaklaştırıp uzaklaştırma fonksiyonlarını parmak ucunuza getiriyor. İmlecin yanlışlıkla hareket etmesini önlemek için dokunmatik fare kilitlenebilir özelliktedir.
Yüksek çözünürlüklü sinematik eğlence deneyimi sunmak için tasarlanan yeni dizüstü bilgisayarlar 40 cm (15,6 inç), parlaklık oranı yüksek HD panel ve standart 16:9 görüntü formatına sahiptir. Led arkadan aydınlatmalı Acer CineCrystal LCD panel sıra dışı bir gerçeklik, yoğun renk satürasyonu, ince detaylar ve düşük güç tüketimi avantajı sunuyor. Optimize 3. nesil Dolby Home Theater® ile son teknoloji grafik çözümleri seçeneği, sizi harekete odaklayan görüntü perfomansı ve gerçekçi ses efektleri ile olağanüstü eğlence deneyimi yaşatıyor. Bu dizüstü bilgisayarlar size gerçek anlamda sıra dışı bir deneyim yaşatmak için büyüleyici çok kanallı surround ses ve orijinali kadar net yüksek çözünürlüklü ses ve görüntü efektleri sunan Blu-ray Disc™ sürücüsü ile donatılabilir.
Son teknoloji işlemci özelliklerine sahip Intel® Centrino® 2 işlemci teknolojisiyle desteklenen Aspire 5738PG en zorlu uygulamalarda bile yüksek hızlı işlem yapmanızı sağlıyor. Yüksek kapasiteli sabit disk sürücüleri kullanıcılara geniş bir depolama alanı sunarak sistemin daha hızlı açılmasını ve uygulamaların hızlı bir şekilde yüklenmesini sağlar. Ön panelden erişilebilen hepsi 1 arada kart okuyucu, kolay veri transferi ve dosya paylaşımı için en çok kullanılan kart formatlarını destekler. Maksimum 8 GB çift kanal DDR3 bellek çoklu görev uygulamalarının daha hızlı ve daha verimli olmasını sağlayarak sorunsuz işlem garantisi verir.
Aspire 5738PG hızlı LAN bağlantısı için Intel® Wireless Wi-Fi CERTIFIED® ağ bağlantısı ve Gigabit Ethernet özelliklerine sahiptir. Modele bağlı olarak 5738PG Wi-Fi®/WiMAX modülü ve Bluetooth® 2.1 özelliğine sahip olabilir. Acer Primalite™ teknolojisini destekleyen dâhili Acer Crystal Eye web kamera dostlarınız, aileniz ve iş arkadaşlarınızla yüksek kaliteli görüntülü arama ve video konferans yapmanızı sağlar.
Aspire 5738PG ayrıca maksimum veri güvenliği için dizüstü bilgisayarınızı istenmeyen erişimlere karşı korumakla kalmayıp aynı zamanda sıkça kullandığınız uygulamaları kolay ve rahat bir şekilde başlatmanızı sağlayan Acer Bio-Protection parmak izi çözümü ile donatılabilir. Bunun yanı sıra Acer Backup tuşu kullanıcının hızlı ve kolay bir şekilde dosyalarını başka bir yere kopyalamasını sağlar ve maksimum konfor için istediğiniz programı başlatan programlanabilir bir tuş vardır.
Dokunmatik ekran fonksiyonelliği, çarpıcı sinematik görünüm ve büyüleyici surround ses…
Yeni Aspire 5738PG bütün duyularınıza hitap eder!