Yeşilköy Oztaş İlköğretim Okulu Alanya Antalya

SeLeN

Yönetici
Editör
#1
Sponsorlu Bağlantılar
Antalyadaki İlköğretim Okulları Tanıtımı - Yeşilköy Oztaş İlköğretim Okulu Hakkında - Yeşilköy Oztaş İlköğretim Okulu Tanıtım - Yeşilköy Oztaş İlköğretim Okulu Resimleri - Yeşilköy Oztaş İlköğretim Okulu Antalya Alanya İletişim Bilgileri

YEŞİLÖZ İLKÖĞRETİM OKULU TARİHÇESİ


Okulumuz 1964 yılında köyün eski ismini alarak Domalan İlkokulu olarak 2 derslikli inşa edilmiş ve aynı yıl hizmete girmiştir. O yıllarda Domalan Köyü öğrencileri ve sınır komşusu olan Keşefli Köyü öğrencilerine hizmet vermiştir. Okulun açıldığı yıl öğrenci sayısı 71 dir. Daha sonraki yıllarda öğrenci sayısı en fazla 107 olmuştur. 1974 yılında Keşefli Köyü’ne ilkokul yapılması ile okulda öğrenim gören öğrencilerin bir kısmı Keşefli İlkokulu’na gitmişlerdir.
Köyün ismi Yeşilöz olarak değiştikten sonra okulun ismi de Yeşilöz İlkokulu olarak değişmiş ve 1997 yılında bölge öğrencilerinin gelebileceği Taşıma Merkezi İlköğretim Okulu inşasına başlanmıştır.
1998 yılında hizmete giren Yeşilöz İlköğretim Okulu, zeminde çok amaçlı salon olmak üzere 4 kat olarak yapılmıştır. 19 Derslik, 3 İdari Oda, Öğretmenler Odası, Kütüphane, Fen Bilgisi Labaratuarı, Bilgisayar Labaratuarı, Teknoloji Tasarım Sınıfı, İngilizce Sınıfı, İzleme Odası, Mutfak, Ana sınıfı, Veli Bekleme Odası, Spor Odası, Soyunma Odaları, Öğretmen-Öğrenci Tuvaletleri ve Kantin bölümlerinden oluşmaktadır.
2007-2008 Eğitim - Öğretim yılı itibari ile okulumuzda, 310’u taşımalı olmak üzere toplam 465 öğrenci öğrenim görmektedir. Kadromuz ise Müdür Vekili, Müdür Yardımcısı ve 21 öğretmenden oluşmaktadır.
Yeşilköy Oztaş İlköğretim Okulu Antalya Alanya İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı bir okuldur. Okulun web sitesinden veya aşağıda verilen telefon numarasından; Yeşilköy Oztaş İlköğretim Okulu öğretmenleri, idari personel, okulun imkanları, Yeşilköy Oztaş İlköğretim Okulu resimleri (fotoğrafları), okuldaki öğretmen sayısı, öğrenci sayısı, Yeşilköy Oztaş İlköğretim Okulu öğrencilerinin futbol, basketbol, voleybol v.s. spor dallarındaki başarıları, Yeşilköy Oztaş İlköğretim Okulu öğrencileri tarafından yapılan tiyatro, müzik ve resim gibi kültürel faaliyetler ile ilgili bilgilere ulaşabilirsiniz.

Bağlı olduğu kurum: Milli Eğitim Bakanlığı

Bulunduğu Yer: ANTALYA / ALANYA

Adı: YEŞİLKÖY OZTAŞ İLKÖĞRETİM OKULU

Adresi: İNCEKUM KASABASIJNCEKUM MAHALLESİ 07470

Telefon Numarası: 2425321190

Faks Numarası: 2425321190

E-mail Adresi:

Web Adresi:
Yeşiloz İlköğretim Okulu

Kaynak : webrehberi.biz - www.meb.gov.tr
Okulunuz Hakkında Bilgi Ve Resimleri Bu Konu Altında Paylaşabilirsiniz