Yılabaşı için saç modelleri

#1
Sponsorlu Bağlantılar
Yılabaşı için saç modelleri

1- Retro dalgalar


Neden sevdik?

“Yandan ayrılmış saçlar ve yumuşak dalgalar herkese yakışır. Ayrıca bu model hem jean ile, hem de şık bir elbiseyle seksi görünür," diyor Miller'ın saç stilisti Adir Abergel.

Kendiniz yapın:

1. Saçınız nemliyken, kaşınızın en yüksek kısmından başlayarak, saçı yana doğru ayırın. Diplere hacim veren bir sprey sıktıktan sonra orta kalınlıkta bir fırçayla fön çekin. 2. Kulak hizasından başlayarak, beş santimetre kalınlığındaki saç tutamlarını orta kalınlıkta bir maşaya sarın. 3. Sarılı tutamları açmadan pensle tutturun ve soğumasını bekleyin. 4. Pensleri çıkarın ve fırçayla nazikçe tarayın. 5. Elektriklenmeyi önlemek için şekillendirici bir spreyi saçın üst kısımlarına uygulayın. Dalgalara ise saç spreyi sıkın.

Toplam süre: 40 dakika2- Seksi kabarıklık

Neden sevdik?

Tepesi kabarık olan bu model, klasik bir yandan toplu saç modelinden daha güzel bir parti saçı," diyor Madonna'nın saç stilisti Andy LeCompte.

Kendiniz yapın:

1. Nemli saç köklerine köpük uygulayın ve oval bir fırçayla fön çekin. 2. Saçı üç bölüme ayırın: Sağ, sol ve üst. 3. Tepedeki tutamları geriye, yandakileri ise aşağı ve içeri doğru kalın bigudilere sarın. 4. Bir süre bu şekilde bek¬lettikten sonra bigudileri çıkarın. 5. Saçın biraz dışa doğru kıvrılmasına izin vererek tarayın. 6. Öndeki saçı kabartmak için krepe yapın ve en üstteki kısımları düzelterek alttaki karışık tutamların üzerini kapatın. 7. Saç spreyi uygulayın.

Toplam süre: 30 dakika3- Modern Fransız topuzu

Neden sevdik?

Klasik bir modelin güncellenmiş hali. Washington'ın saçını yapan saç stilisti Kiyah Wright, "Yarı kabarık görünüm, bu modeli daha modern ve kes¬kin hatlı yapıyor," diyor.

Kendiniz yapın:

1. Saçı kuruttuktan sonra, düzleştirici kullanın. 2. Saça şekillendirici bir sprey uyguladıktan sonra, hacim yaratmak için üç santimetre kalınlığında tutamları yine bu kalınlıkta maşaya sarın. 3. Tepedeki saçlara krepe yaparak kabartın, ardından çok yüksek olmayan sıkı bir at kuyruğu yapın. Yanları pomad ile pürüzsüzleştirin. 4. At kuyruğunu aşağıdan yukarı doğru burarak topuz yapın ve ucunu metal tokalarla topuzun altında tutturun.

Toplam süre: 45 dakika4- Örgülü topuz

Neden sevdik?

Conrad'ın saç stilisti Christine Symonds, "Örgüler bu modeli klasik topuzlara göre daha eğlenceli yapıyor. Ayrıca, hem gündüz hem de gece kullanabilirsiniz," diyor.

Kendiniz yapın:

1. Saça şekillendirici bir losyon uyguladıktan sonra difizörle kurutun. 2. Saçı alın hizasından tepeye kadar ortadan ayırın. 3. Önlerdeki iki ince tutamı serbest bırakarak tüm saçı ensede dağınık bir topuz yapın. 4. Topuzun mümkün olduğunca alçak ve düz olmasına dikkat ederek metal tokalarla tutturun. 5. Yanda bıraktığınız tutamları gevşek bir şekilde örün ve topuzun içine katarak metal tokalarla tutturun. 6. Eğer saçınız kalın telliyse, tutamları topuza katmadan önce lastik tokalarla sabitleyin. Hafif tutuculukta bir sprey sıkın.

Toplam süre: 20 dakika5- İpeksi&uzun

Neden sevdik?

Bu pürüzsüz tarz, saçın sağlıklı ve par¬lak görünmesini sağlıyor. Ayrıca, Beyonce'nin saç stilisti Kimberly Kimble'a göre, saçın serbest hareketi de ağırlaşmış gibi görünmesini önlüyor.

Kendiniz yapın:

1. Yeni yıkadığınız saçınıza düzleştirici bir serum uygulayın. 2. İnce uçlu bir tarak yardımıyla, kaşınızın en yüksek kısmından başlayarak, saçı yana doğru ayırın. 3. Oval bir fırçayla saça fön çekin. 4. Tutamlara ayırdığınız saçı, en alttan başlayarak düzleştirici ile pürüzsüzleştirin. 5. Sadece uçlara parlaklık veren bir serum sürün. Bu saçın hareketini kısıtlamadan parlaklık verir.

Toplam süre: 45 dakika6- Nefes kesici topuz
Neden sevdik?

"Bu ölümsüz bir model, pürüzsüz ama yapması çok kolay," diyor Liu'nun saç stilisti Anthony Veader.

Kendiniz yapın:

1. Yeni yıkanmış saçınızı, gözün dış köşesinin hizasından ayırın. 2. Kalın yuvarlak bir fırçayla fön çekin, ardından saça biraz hareket kazandırmak için maşayla üzerinden geçin. 3. Saçı ensede gevşek bir topuz yaparak lastik tokayla tutturun. 4. Eğer saçınız çok kalınsa, at kuyruğunu ikiye ayırarak iki ayrı topuz yapın. Lastiği gizlemek için ince bir tutamı üzerinden geçirin. 5. Metal tokalarla sıkıca tutturun ve hafif bir sprey sıkın.

Toplam süre: 30 dakika7- Romantik dalgalar

Neden sevdik? </B>

Zahmetsizce yapılmış gibi görünen dalgalar için, biraz daha özensiz bir ayrımı deneyin. Bu modeli yaratan saç stilisti Derge Normant, "Bu ayrım sofistike bir görünüm sağlar," diyor.

Kendiniz yapın:

1. Orta kalınlıkta yuvarlak bir fırça kullanarak serbestçe yandan ayırdığınız saça fön çekin. 2. Bütün dalgaların aynı kalınlıkta olmaması için, kulak hizasından başlayarak, farklı kalınlıktaki tutamları üç cm kalınlığında maşaya sarın. 3. Maşayı yere dikey tutun ve diplerden beş cm kadar uzaktan başlayarak, tutamları maşaya sarın ama kıskacın içine sıkıştırmayın. 4. Tutamların bazılarını içe, bazılarını dışa sararak bu işlemi tüm saça uygulayın. 5. Saçın doğal ayrımını korumak için saçı öne atın ve serum sürdüğünüz parmaklarınızla tarayın. 6. Saçı geriye atın ve dalgaları sabitlemek için saç spreyi sıkın.

Toplam süre: 40 dakika8- Burgulu topuz

Neden sevdik?

"Çok güzel ama bir o kadarda alışılmışın dışında bir model. Ayrıca, saçınız toplu olacağı için elbisenizin de önüne geçmez," diyor Kruger'ın saçını yapan saç stilisti Mara Roszak.

Kendiniz yapın:

1. Nemli saça köpük uygulayın ve bir yandan parmaklarınızla hareket vererek kurutun. 2. Saçı, gözün dış köşesinin hizasından ayırın. Ardından, alın hizasından enseye kadar saçı ikiye ayırın. 3. Daha çok saç olan kısımdan başlayarak, ince iki tutam alıp çapraz şekilde birbirine dolayın. 4. Geriye doğru bu işlemi yapmaya devam ederken yeni saç tutamlarını da burgu¬nun içine katın. 5. Enseye geldiğinizde saçı topuz şeklinde dolayın ve metal tokalarla sabitleyin. 6. Aynı işlemi diğer tarafa da uygulayın.

Toplam süre: 30 dakika9- Ucu kıvrık at kuyruğu

Neden sevdik?

"Zarif ve şık bir görünüm ama kıvrım bu modele eğlenceli bir hava katıyor,'' diyor Barrymore'un saç stilisti Giannandrea.

Kendiniz yapın:

1. Saçın tepesine hacim veren bir sprey sıkın ve büyük yuvarlak bir fırçayla kurutun. 2. Öndeki tutamları fönleyerek iki büyük bigudiyle sarın. Üzerine fön tutun. 3. Soğuduktan sonra bigudileri çıkarın. 4. Öndeki saçı krepe yaparak kabartın ve en üstteki kısımları düzelterek alttaki karışık tutamların üzerini kapatın. 5. Yanların net olmasına dikkat ederek saçı geriye doğru tarayın ve lastik tokayla tutturun. 6. Daha uzun bir at kuyruğu yaratmak için, çıt çıtlı ek at kuyruğu takın ve ucundan başlayarak dışa doğru bigudiye sarın. 7. Beş dakika beklettikten sonra bigudiyi çıkarın. 8. At kuyruğunu ince dişli bir tarakla kabartın ve lastiği gizlemek için ince bir tutamı etrafına sarın. 9. Metal bir tokayla sabitleyin ve sprey sıkın.

Toplam süre: 30 dakika10- Süslü erkek kesim

Neden sevdik?

"Hem zarif hem de şık bir model. Güzel bir aksesuar bu kısa kesime hareket katıyor," diyor Rihanna'nın saç stilisti Tipi Shorter.

Kendiniz yapın:

1. Düz bir fırçayla saçı kurutun. 2. Biraz parlaklık veren serum uygulayın. 3. Saç tutamlarına kavis vererek düzleştiriciyle şekillendirin. 4. Saçı yana ayırarak şekillendirici bir wax uygulayın; bu hem hacim katar, hem de saçın parça parça görünmesini sağlar. 5. Taşlı ya da tüylü bir aksesuar takarak modeli süsleyin.

Toplam süre: 45 dakika

 

Dine

Özel Üye
#2
Yılbaşında mükemmel saçlara sahip olmak ister misiniz? Ellin LaVar, emmy adaylı saç stilisti, Whitney Houston Donatella Versace, Iman, Oprah ve Julia Roberts gibi isimlerle çalıştı. Don Bewley 25 seneden uzun bir zamandır kuaför ve Eufora – insan ve dünya dostu saç ürünleri –kurucularından biri. Daniela Jackson Park Ridge’deki Mania’s Hairstyling’de akıl hocalığı yapmaktadır ve jet sosyete için çalışmaktadır. Don Bewley’den Scarlett’ın saçlarının rengi için tekrara ihtiyacı var, böylece onun muhteşem yüzüne ve gözlerine ilgiyi çekebilir. Nasıl: Kıvırcık belirginleştiriciyle nemliyken doğal dalga oluşturun – bir difüzor yardımıyla saçın kendi dalgasını yaratın. Sola kaydırın ve saçı 6’ya ayırın. Her bölümü kıvırın,
sağ kulağınızın üstünden rulo yapar gibi tutturun. Bir tokayla süsleyin ve yumuşak bir saç spreyi ile bitirin. Ürün seçimi: Eufora Kıvırcık Belirginleştirici ve Eufora Saç Spreyi Basit suratına doğru gelen kıvırcıklar Giuliana’nın elmacık kemiklerine ve gözlerine dikkat çekiyor. Nasıl: kırılmadan oluşan elektriklenmeyi kaldırmak için ıslakken düzleştirici krem kullanın ve yumuşak yuvarlak bir fırçayla kurutun. Sağlamlaştırıcı bir krem sürün ve maşayla yüze doğru gelecek bir şekilde kıvırın. Saçınızın kurumasını bekleyin ve ondan sonra dalgaları parmaklarınızla açın. Fırça kullanmayın.Ürün seçimi: Eufora Düzleştirici Krem, Eufora Saç Dpreyi ve Eufora Bitirme MumuDaniela Jackson’dan

Michelle’in klasik ve temiz topuzu en iyi orta uzunluktaki saçlar için.

Nasıl: Nemli saça B&B kalınlaştırıcı spreyi ve düzgünleştirici kremi dağıtın. Orta kalınlıkta yuvarlak bir fırça kullanarak saçınızı kurutun. Bir kısmını ayırın ve arkada öne doğru tarayıp krepe yapın. B&B spreyini kullanarak saçı sabitleyin. Hafifçe düzelterek ensede saçı toplayın, düzgün bir topuz yapın ve tel tokalarla tutturun. Saç spreyi sıkın, bir daha düzeltin ve B&B parlatıcı sprey sıkın.Daniela Jackson’dan

Alyson'ın saçı eğlenceli bir şekilde karıştırılmıs, ve bu dalgalı görüntü en iyi orta ve uzun saçlarda elde edilebilir.

Nasıl: Nemli saça B&B kalınlaştırıcı sprey sıkın ve şekillendirici krem sürün bütün saça. Hacim ve dağıtılmış görüntü vermek için parmakla kurutun. Sonra orta kalınlıkta bir yuvarlak fırçayla öndeki saçları istendiği tarafa yönlendirin. B&B Brilliantine sürün ve parmaklarınızı saçlarınızdan geçirin; sonra bir daha B&B spreyi sıkın.

Ürün Seçimi: B&B Kalınlaştırıcı Sprey, B&B şekillendirici krem, B&B Spray de Mode and B&B BrilliantineEllin LaVar’dan

Gece için çok şık bir saç. Gevşekçe tutturulmuş dalgalar kolay ve umursamaz bir görüntü veriyor.

Nasıl: Yumuşak dalgalar için kalın bigudu kullanın. Sonra gevşekçe onları toplayın. Saçların yerinde durması için bir saç bandı takın. Sonra küçük tutamlar çıkartarak saçlarınızı yüzünüze düşürün.

Ürün Seçimi: Marine Summer Hair Sahil Dalgaları and Fredric Fekkai Saç SpreyiDon Bewley‘den

Saçı geride olan kadınların çekiciliğini farketmemeniz imkansız. Bu stil Leighton’nun elmacık kemiklerine ve gözlerine ilgiyi çekiyor.

Nasıl: Nemli saça düzleştirici ve dalga belirtici krem sürün. İstenen tarafa ayırın, küçük tutamlara ayırın ve döndürerek arkada toplayın. Kendi kendine kurumasını bekleyin. Kuruduktan sonra açın ve tekrar tutturun. Yavaşça önünü düzleştirin.

Ürün Seçimi: Eufora Kıvırcık Belirginleştirici krem, Eufora düzleştirici krem ve Eufora Saç spreyiDon Bewley‘den

Bu saç şekli bütün yüzü açığa çıkartıyor ve gözlere ilgiyi çekiyor. Dalgalar yüzünü çerçeveleyerek yuvarlak yüz izlenimi veriyor.

Nasıl: En iyi şekilde bu saçı bigudilerle elde edersiniz. Üst bigudileri arkaya doğru ve yanları omuzlarınıza doğru tutturun. Kurutun. Üst kısmı tarayın ve saç tokalarıyla tutturun. Parmaklarınızla tarayın ve dalgalarınızı suratınıza düşürün.

Ürün seçimi: Ellin LaVar tarafından LiquidMotionDaniela Jackson’dan

Olivia’nın dertsiz bohem saçı orta uzunlukta ve uzun saçlara uygun.

Nasıl: Ortadan ayrılmış saçları, önlerinde parça bırakarak ensede at kuyruğu gibi birleştirin. Parmakuçlarınıza biraz Sumotech uyguladıktan sonra kalan parçaları kıvırırak at kuyruğuna tokalayın. Bütün saçları “dağınık” bir topuz şeklinde ensede toplayın. Tel tokalarla sabitleyin ve B&B saç spreyi sıkın.

Ürün Seçimi: Bumble & Bumble Sumotech Saç SpreyiEllin LaVar’dan

Padma gibi sizde bu saç modeliyle sahte örgü kullanıcaksınız. Dışarıda uzun bir gece için çok iyi – bozamazsınız!

Nasıl: Saçınızı ensenizde at kuyruğu yapın ve tel tokalarla bütün saçlarınızı toplayın. Örgüyü tel tokalarla at kuyruğunuza ekleyin. Sonra örgüyü başınızın etrafında gezdirin ve tel tokalarla toplayın

Ürün Seçimi: Penetrating Balm