Yoğunoluk Köyü Milas Muğla

DeMSaL

Özel Üye
#1
Sponsorlu Bağlantılar
Milas Yoğunoluk Köyü - Yoğunoluk Köyü Hakkında - Yoğunoluk Köyü Tanıtımı - Yoğunoluk Köyü ResimleriYoğunoluk, Muğla ilinin Milas ilçesine bağlı bir köydür.

Köy Muhtarı: Osman ÖZDEMİR

Muhtarlık Erişim Bilgileri:

Telefon:
533 2450

Cep Telefonu:
0 537 933 8314

Tarihi

Köyün adının nereden geldiği ve geçmişi hakkında bilgi yoktur.

Kültür

Köyün gelenek, görenek ve yemekleri hakkında bilgi yoktur.

Coğrafya

Muğla iline 109 km, Milas ilçesine 40 km uzaklıktadır.Sahile uzaklığı (Ören Beldesi) 15 km dir.Köyün çevresi kızılçam ormanlarıyla kaplı olup denizi yukardan gören manzarasıylada görülmeye degerdir.Köyün Beşoluk Taşlıca Hasanavlusu ve Kızılcapınar mahalleleri vardır.Köyün doğu tarafında bulunan sarp kayalıklar ve Dereköye dogru inen vadi dag sporları için çok uygundur.

İklim

Köyün iklimi, Akdeniz iklimi etki alanı içerisindedir.

Nüfus

Yıllara göre köy nüfus verileri
2007
2000 348
1997 345

Ekonomi

Köyün ekonomisi Zeytincilik Arıcılık Hayvancılık'a dayanır.Köyümüzde ayrıca kendi ihtiyaçları karşılamak için buğday ve diğer hububat ekimleride yapılmaktadır.

Altyapı bilgileri

Köyde, ilköğretim okulu yoktur fakat taşımalı eğitimden yararlanılmaktadır. Köyün içme suyu şebekesi vardır ancak kanalizasyon şebekesi yoktur. Ptt şubesi ve ptt acentesi yoktur. Sağlık ocağı ve sağlık evi yoktur. Köye ayrıca ulaşımı sağlayan yol asfalt olup köyde elektrik ve sabit telefon vardır.Kaynak : Yerel Net , Vikipedi, özgür ansiklopediKöyünüze Ait Bilgi ve Resimleri Bu Konu Altında Paylaşabilirsiniz