Yüce Kitabimizdan Bir Kaç Ayet Meali

Sponsorlu Bağlantılar
Yüce Kitabimizdan Bir Kaç Ayet Meali

Bilmez misin ki göklerin ve yerin hükümranlığı yalnız Allah'ındırSizin için Allah'tan başka ne bir dost ne de bir yardımcı vardır"
(Bakara: 107 )

"Sana yakın (ölüm) gelinceye kadar Rabbine kulluk et"
(Hicr : 99)

"Yer yüzünde böbürlenerek yürüme! Çünkü sen ne yeri yarabilir ,ne de boyca dağlara ulaşabilirsin"
(İsra:37)

"Sizin yanınızda olanlar tükenir, Allah katında olanlar ise bâkidir, tükenmez"
(Nahl: 96)

"Kendiniz için önden ne iyilik hazırlarsanız Allah katında onu hem daha üstün ve mkafatça daha büyük olmak üzere bulursunuz!
(Müezzemil: 20)

"Eğer şeytandan gelen kötü bir düşünce seni dürtecek olursa, hemen Allah'a sığın! Çünkü O, işitendir ve bilendir"
(Fussilet: 36)

"Onların Allah yolunda harcadıkları az veya çok her şey, yürüdükleri her yol, mutlaka hesaplarına yazılır"
(Tevbe: 121)

"Nice yüzler vardır ki o gün ışıl ışıl parlar, Rablerine bakarlar"
(Kıyamet: 22-23)

"Allah bana yeter, O'ndan başka ilah yoktur, O'na tevekkül ederim, O büyük arşın sahibidir"
(Tevbe: 129)

Ey göklerin ve yerin yaratıcı! Dünyada da ahirette de benim yarim ve yardımcın sensin Müslüman olarak canımı al ve beni salihler zümresine kat!"
(Yusuf: 101)

"Sen o zalimleri Rabblerinin huzurunda durduruldukları zaman, suçu birbirine atıp dururken bir görsen!"
(Sebe: 31)

"Onlardan sonra yerlerine öyle bir nesil geldi ki, bunlar namazı bıraktılar, şehvetlerine uydular Bu yüzden azgınlıklarının cezaları çekeceklerdir"
(Meryem: 59)