Yukarıberçin Köyü Tosya Kastamonu

#1
Sponsorlu Bağlantılar
Tosya Yukarıberçin Köyü - Yukarıberçin Köyü Hakkında - Yukarıberçin Köyü Tanıtımı - Yukarıberçin Köyü Resimleri
Coğrafya

Kastamonu iline 82 km, Tosya ilçesine 17 km uzaklıktadır.

İklim

Köyün iklimi, Karadeniz iklimi etki alanı içerisindedir.

Nüfus

Yıllara göre köy nüfus verileri
2007 115
2000 149
1997 150


Ekonomi

Köyün ekonomisi tarım ve hayvancılığa dayalı olup yaz aylarında yaylaya çıkılmaktadır.Tarım ürünleri yetiştiriciliği olarak en çok Bugday, Arpa ,Patates,Fasulye, yetiştiriciliği yapılmaktadır, yaklaşık 20-25 yıl öncesine kadar köyümüzde küçükbaş hayvan yetiştiriciliği yaygın olarak yapılmaktaydı,bugun küçükbaş hayvan yetiştiriciliği yapan üretici hiç yoktur.Bunun sebebi köyden kente göç ve genç nufusun olmayışıdır.Köyde tarım ve hayvancılık aile işletmeciliği şeklinde olup köyde ikamet edenlerin kendi ihtiyaclarını karşılayacak şekilde üreticilik yapılmaktadır.


Altyapı bilgileri

Köyde, ilköğretim okulu vardır ancak kullanılamamaktadır. Köyün içme suyu şebekesi vardır ancak kanalizasyon şebekesi yoktur. Ptt şubesi ve ptt acentesi yoktur. Sağlık ocağı ve sağlık evi yoktur. Köye ayrıca ulaşımı sağlayan yol asfalt olup köyde elektrik ve sabit telefon vardır.

Kaynak : Vikipedi, özgür ansiklopedi

Kaynak : Yerel Net


Köyünüze Ait Bilgi ve Resimleri Bu Konu Altında Paylaşabilirsiniz
 

#2
simdi buraları çok özlüyorum çocukluğum gectiği yerler arkadasımızın eklediği fotoğraflar benim çekimim.köyümüzü buralarda tanııtıgı için kendisine tesekkur ederiz.

 
Son düzenleyen: Moderatör: