Yüksek teknoloji ürünü silahlar yolda

Siraç

Yönetici
Admin
Editör
#1
Sponsorlu Bağlantılar
Yüksek teknoloji ürünü silahlar yolda

Alternatif enerji yolları daima iyi amaçlı kullanılmıyor.

Methanol maddesi yoluyla enerji üretebilen ve saklayabilen fişekler yaratıldı. Ödüllü tek kutuplu enerji teknolojisi baz alınarak yapılan çalışmalarda 25 watt'lık bir gücün yaklaşık 20 saat boyunca kesintisiz olarak üretilmesi sağlanabildi. Bu enerji fişeklerini üreten firmanın adı Smart Fuel Cell...
Enerji fişekleri pek de masum kullanım alanlarına sahip değil. Small Fuel Cell bu teknolojiyi ordulara teklif ediyor. Daha sessiz, güçlü ve rahat kullanımlı silahların yaratılmasının önü açıldı. Bu silahlar askerler tarafından kolayca stand-by konumuna alınabiliyor ve otomatik olarak aktif hale getirilebiliyor. Nişanlaması kolay. Zorlu görevlerde enerji fişeklerinin az yüzde 70'inin dolu olması gerekiyor.
Smart Fuel Cell’in ürettiği enerji fişekleri düşük basınçlı olacak. Böylece askerlerin güvenliği sağlanabilecek. Bu teknoloji Amerikan Army Research Lab.'da onaylıyor. Methanol'un en iyi özelliklerinden biri de, kimyasal reaksiyon sırasında sadece karbondioksit ve suyun atık olarak ortaya çıkması... Böylelikle silah ve cephane üretimi kolaylaşıyor.