Yurdaer Okur Kimdir-Yurdaer Okur Biyografisi

#1
Sponsorlu Bağlantılar
Yurdaer Okur hakkında-Yurdaer Okur Kimdir-Yurdaer Okur Biyografisi Yurdaer Okur Dizileri-Yurdaer Okur Filmleri-Yurdaer Okur Doğum Tarihi

29.10.1974 Rize Doğumlu Olan "Yurdaer Okur", Bafra Süper Lisesi'ni Bitirdikten Sonra Akdeniz Üniversitesi Turizm İşletmeciliği Bölümüne Girdi.
3 Sene Bu Okulda Okuduktan Sonra İşletmenin Ona Göre Olmadığını Anladı Ve 1994 Senesinde Hacettepe Üniversitesi Devlet Konservatuarı Tiyatro Bölümünü Kazandı.
Daha Sonra M.S.Ü Devlet Konservatuar'ında Yüksek Lisans Yaptı. 1999'da Genco Erkal İle Tanışan Okur, Yalınayak Sokrates'te Oynadı.
Ardından İstanbul Devlet Tiyatrosu'na Girdi Ve 'Leenane'nin Güzellik Kraliçesi', 'Ben Ruhi Bey Nasılım', Benerci Kendini Niçin Öldürdü'de Rol Aldı..
Çocuk Oyunu Yönetti. Diyarbakırlı Gençlere Drama Dersleri Verdi.Tiyatro Dışında Sinema İle de İlgilenen Okur 2002'de Sır Çocukları'nda Küçük Bir Rol Aldı. 2004 Yılında Fransa-Türkiye Ortak Yapımı Olan Estelle Gérard'ın 'chemins d'O/Güneşin Doğuşu Filminde Rol Aldı.

Kısa Metraj Bir Film Olan Chemins d'O, Fransa, Hollanda, Japonya'da Festivallere Katıldı. Sinema Oyunculuğunu Bu Filmde Keşfeden Ve Çok Seven Yurdaer Okur 2006'da Korku-Gerilim Türündeki Gen Filminde Oynadı.
Bunların Yanı Sıra Bir Çok Reklam Ve Televizyon Dizisinde Yer Aldı.
Son Olarak, İki Sezondur Devam Eden "Köprü" Dizisinde, Mühendis Tekin Rolüyle Karşımıza Çıkıyor Yurdaer Okur.
[/COLOR] Kadrolu Olarak 2002 de Diyarbakır Devlet Tiyatrosu'na Giren Yurdaer Okur, Orada 'Hortlak', 'Dünyanın Ortasında Bir Yer', 'Yaşar Ne Yaşar Ne Yaşamaz'da Oynadı

Sinema:
- GEN
- Chemins d'O
- Sır Çocukları


Tiyatro:

- Beş Yıl Geçince (Federico Garcìa Lorca)
- Leenane'in Güzellik Kraliçesi
- Ben Ruhi Bey Nasılım
- Benerci Kendini Niçin Öldürdü
- Yaşar Ne Yaşar Ne Yaşamaz
- Dünyanın Ortasında Bir Yer
- Ketçaplı Spagetti
- Hortlak
- Yalınayak SokratesDizi:

- Ferhunde Hanımlar
- Dadı
- Tatlı Hayat
- Üzgünüm Leyla
- Çifte Bela
- Belalı Baldız
- Evdeki Yabancı
- Aşk Oyunu
- Kabuslar Evi
- Köprü


Reklamlar:
- Opet - Akbank
 

Son düzenleyen: Moderatör: