Yurtkur Anaokulu Çankaya Ankara

SeLeN

Yönetici
Editör
#1
Sponsorlu Bağlantılar
Yurtkur Anaokulu Hakkında - Yurtkur Anaokulu Tanıtım - Yurtkur Anaokulu Resimleri - Yurtkur Anaokulu İletişimYurtkur Anaokulu Ankara Çankaya İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı bir okuldur. Okulun web sitesinden veya aşağıda verilen telefon numarasından; Yurtkur Anaokulu öğretmenleri, idari personel, okulun imkanları, Yurtkur Anaokulu resimleri (fotoğrafları), öğretmen sayısı, öğrenci sayısı, Yurtkur Anaokulu öğrencileri tarafından yapılan tiyatro, müzik ve resim gibi kültürel etkinlikler ile ilgili bilgilere ulaşabilirsiniz.

Yurtkur Anaokulu Tarihçesi:

Yüksek Öğrenim Kredi Yurtlar Kurumu Genel Müdürlüğü’nün Anaokulu açma hususundaki M.E.B. Okul Öncesi Eğitimi Genel Müdürlüğüne yazmış olduğu teklif yazısı üzerine genel müdürlüğümüz konuyu incelemiş Anaokulu, Anasınıfı ve Uygulama Sınıfı Yönetmeliğinin 9.maddesi gereğince bir komisyon oluşturarak yapılan inceleme sonunda bağımsız anaokulu açılmasının uygun olacağına dair bir inceleme raporu sunmuş ve 25.12.1995 tarihinde iki genel müdürlük arasında bir protokol yapılmıştır.

Yönetmeliğimizin 8. Maddesi gereğince Balgat Tahsin Banguoğlu Yüksek Öğrenim Öğrenci Yurdu Lojman Binası zemin katında bakanlığımıza bağlı 1995-1996 Eğitim-Öğretim yılında faaliyete başlamak üzere Yurtkur Anaokulunun açılması genel müdürlüğümüzce uygun mütalaa edilmiştir.

Okulumuz 02.01.1996 tarihinde Eğitim ve Öğretime başlamıştır.Mülkiyeti Kredi Yurtlar Kurumu Genel Müdürlüğü ne ait 5 katlı lojman binasının alt katında iki dairede hizmet vermektedir.

Okulumuz açıldığı tarihten itibaren sabah 8:00 akşam 17:00 saatleri arasında tam gün olarak eğitim ve öğretimini sürdürmektedir.

Okulumuzda 36-48, 48-60 ve 60-72 ay olmak üzere üç ayrı sınıf bulunmaktadır.

Yurtkur Anaokulu Bilgileri ve iletişim Adresleri :

Bağlı olduğu kurum: Milli Eğitim Bakanlığı
Bulunduğu Yer: ANKARA / ÇANKAYA
Adı: YURTKUR ANAOKULU
Adresi: TAHSİN BANGUOĞLU ÖĞRENCİ YURDU LOJ. ZEMİN KAT
Telefon Numarası: 3122867097
Faks Numarası: 3122856878
E-mail Adresi:
Web Adresi: -

Yurtkur Anaokulu Resimleri:Kaynak : webrehberi.biz - anaokulum.org - okulweb.meb.gov.tr - www.meb.gov.tr

Okul Hakkında Daha Fazla Bilgi İçin Tıklayınız