Zamanı Durdurun

#1
Sponsorlu Bağlantılar
Zamanı Durdurun

Dermatologlar tarafından yapılan araştırmalara göre cilt, dış etkenlere maruz kalmadığında 50 yaşındayken bile 18 yaşın gençliğini taşıyor. Kendinize sağlıklı yaşam planı yaparak cildinizin gençliğini koruyup, zamanı durdurabilirsiniz.
Zamanı DurdurunGüneş
Cildin yaşlanmasına neden olan en büyük etkenlerden biri güneş ışığıdır. Sahilde güneşlenirken ya da yaz aylarında dışarı çıkarken yüksek faktörlü güneş kremi kullanın.
Sigara
Sağlığı olumsuz yönde etkileyen ve bir çok hastalığın sebebi olan sigara cildin de düşmanlarından biri. Sigara, ciltteki tüm oksijeni çekiyor ve cildin kuruyup yaşlanmasına neden oluyor. Sigarayı hayatınızdan çıkarın. Eğer bunu yapamıyorsanız olumsuz etkilerini azaltmak ve cildinize oksijen takviyesi yapmak için bol bol su için.
Alkol
Aşırı alkol, vücudu kurutur ve cildiniz için gerekli vitaminleri tutup, vücuttan atılmasına neden olur. Hem vücut hem de cilt sağlığınız için kullandığınız alkol miktarını azaltın. Alkollü bir içki içtikten sonra neden olduğu toksinleri atmak için bir bardak buzlu su için.
Yanlış Beslenme
Hazır gıdalar, organik olmayan yiyecekler vücudun ihtiyaç duyduğu vitaminleri karşılamaz. Bu durum doğrudan cilt sağlığını engeller. Dinç ve sağlıklı bir vücuda, ışıltılı bir cilde sahip olmak istiyorsanız bol miktarda organik sebze ve meyve tüketin. Cilt için en gerekli vitaminlerden biri olan E vitaminini doktor kontrolünde kapsül şeklinde kullanın.
Stres
Çağımızın vebası; stres. İş yaşamı, günlük hayatın içindeki olumsuz şartlar, duygusal travmalar ve daha bir çok etken strese neden oluyor. Size “stresten kendinizi uzak tutun” gibi klişe bir söz söylemeyeceğiz. Stresi en aza indirebilmek için düzenli egzersiz ve meditasyon yapmaya özen gösterin, kendinizi sevin.