Zayıflama Çayı

#1

Zayıflama Çayı konusu hakkında yazılan mesajlar

Sponsorlu Bağlantılar
Zayıflama çayı

Metabolizmayı dengeleyici olarak, kiloyu dengeleyen, kişiyi rahatlatan, sağlıklı ve genç kalmasına yardımcı olan bir çay. Genel metabolizma üzerinde dengeleyici etki yaparak kiloyu normalleştirir. Yağlanmaya yatkın olan ve zayıflamak isteyen kişilere uygun bir bitki çayıdır:
Kullanılması gereken bitkiler:
15g Barutağacı kabuğu* (Frangula alnus
10g Kuşburnu
15g Tang**, bir tür deniz yosunu (Fucus vesiculosus)
8g Ebegümeci yaprağı
15g Böğürtlen yaprağı
15g Ahududu yaprağı (Rubus ideaus)
10g Funda, çiçek ve yaprak (Calluna vulgaris)
7g Isırganotu yaprağı
3g Sarı Kantaron, çiçek, yaprak ve sap Hypericum perforatum)
2g Civanperçemi çiçeği
(Çevirenin notu:*Almancada Tang olarak bilinen deniz yosununun öncelikle sağlığa zararlı olabileceği ve kesinlikle yararsız olduğu için kullanılmaması gerektiğini düşünüyorum. Alman Federal Sağlık Bakanlığı da(BGA) bitkinin kullanılmaması gerektiğini savunmaktadır. Bu bitki yerine, yine iyot içerikli olan orman sarmaşığı yaprağı 5g kullanılabilir.
**Barutağacı kabuğu ülkemizde güvenilir bir bitki satıcısından temin edilmelidir. Ayrıca, Latince adı verilerek yurt dışındaki (örneğin Almanyadaki) eczanelerden de temin edilebilir.)
Çayın kullanılışı
İnce kıyılmış bitkiler iyice karıştırılır. Yarım tatlı kaşığı bitki karışımı, orta boy bir su bardağı dolusu kaynar derecede sıcak suyla haşlanır ve yarım dakika demlendikten sonra süzülür. Günde 1 bardak çayla başlanır, 3 bardağa kadar çıkarılır, bu dozaj 6 hafta sürdürülür ve kademeli olarak yine günde 1 bardağa inilir
Bu çay, normal kiloya ulaşıldıktan sonra da günde 1 bardak olarak sürekli içilebilir. Zayıflama çayının etkisinin arttırılabilmesi için haftada 1-2 sıcak banyo alınır ve banyo sonunda tüm bedene tam masaj uygulanır.
Perhiz
Haftada bir gün perhiz yapmak çok yararlıdır. Perhiz yapmak aç kalmak anlamında algılanmamalı, her zaman yenilenlerin yarıya indirilmesi olarak görülmelidir. Kahvaltı, süte veya meyve suyuna eklenen kırılmış buğday, çekirdeksiz kuru üzüm, kırılmış fındık, biraz bal ve rendelenmiş bir elmadan oluşabilir. Öğlen yemeğinde, en azından her zamanki yemek miktarının yarısı aşılmamalıdır. Perhiz günü, akşam yemeğinin yerini alan bir dilim ekmek ve bir elma ile sona erdirilir. Böyle perhiz günlerinde açlık hissedildiğinde, bir bardak bitki çayı yudumlanarak içilebilir. Bu çay, eşit oranda yapışkanotu, aynısafa, civanperçemi ve oğulotu karışımıyla hazırlanabilir.
İnce kıyılmış yarım tatlı kaşığı bitki orta boy bir su bardağı dolusu kaynar derecede sıcak suyla haşlanır ve yarım dakika demlendikten sonra süzülür.
Böyle bir perhiz günü herkes için geçerlidir. Kişi kendini daha rahat ve daha çevik hisseder. Ama bu perhiz günlerinin, kişinin çalışmak zorunda olmadığı tatil günlerine denk getirilmesi doğru olur.
Öneriler
-Saf keten bezinden yapılmış yastık kılıfı sağlığa yararlıdır. Serin tutar, olası baş ağrılarını yatıştırır ve rahat bir uyku sağlar.
-Bir yemek kaşığı dolusu ısırganotu tohumu ile bir muz mikserde karıştırılır. Aşırı derecede enerji kazandırır.
-Herkes için geçerli olan bir gençlik pınarı vardır: sabahları erken kalkmak ve işe yetişmek için telaşa kapılmamak. Bu rahatlık gün boyunca yapmanız gereken her işe yansır. Kişi günlük işine tüm benliğini etkileyen bir mutlulukla başlar. Böyle bir Kişi nasıl olur da yaşamla başa çıkamaz, nasıl olur da genç kalmaz?