Zayiflama çaylarinin etkileri…

#1
Sponsorlu Bağlantılar
Etik Diyet Danışmanlık’tan Diyetisyen Turgay Köse, zayıflama çaylarının vücuttaki suyun atılmasını hızlandırıcı etkileri olduğunu ve dolayisiyla kulanımları ile birlikte vücuttan fazla miktarda suyun, idrarın dışarı atılacağını ve bu durumun zayıflama şeklinde algılanacağını söyledi.

Diyetisyen Turgay Köse yaptığı açıklamada şişmanlığın; vücutta fazla miktarda yağ bulunması olduğunu ve bu tür çayların sadece vücuttaki suyu kaybettirdiğini belirtti.

Turgay Köse, su içildiğinde tekrar eski kiloya geri ulaşılacağını söyleyerek “Zayıflama amaçlı kullanılan bu diüretik çaylar kalın bağırsakta bulunan “mikrovillus” adı verilen tüycüklerin kısalmasına veya düzleşmesine yol açtığı için peristaltik hareketleri azaltmakta, yani kabızlığa yol açmaktadır. Kullanıma ara verildiği taktirde normal dışkılama gerçekleşmemekte, kişi tekrardan bu çaylarla dışarı çıkabilmektedir. Bu kısır döngüye girmemek adına, hiç bulaşmamak daha iyi sonuçlar verecektir. Çözümü posalı yani lifli besinlerin (kurubaklagil, kepekli tahıl, sebze ve meyve) tüketimine ağırlık vererek, bol su içerek ve hareket ederek sağlamak en doğal ve doğru yöntemdir” dedi.