Zayiflama ilaçlarina dikkat!

#1
Sponsorlu Bağlantılar
Zayıflama ilaçlarında 2 gurup var. Birinci grup kimyasal zayıflama ilaçları. Bunlardan bir tanesi sibutramin denilen etken maddeli olan ilaç. İkincisi ise orlistat etken maddeli olan ilaç. Bunlar ülkemizde Sağlık Bakanlığı’ndan ruhsatlı olarak eczanelerde satılıyor. Ancak ciddi obesitede veya ciddi yaşamı tehdit eden: tansiyon, şeker ve çok yüksek kolestrol gibi durumlara eşlik eden ciddi bir obezite durumu varsa bu konuda deneyimli bir hekim tarafından reçete edilerek ve eczanelerden almak suretiyle kullanılabilir. Dolayisi ile bunların çok aşırı ve yaygın bir kullanımı yok. Bu ilaçlara dikkat etmek gerekir. Asla kullanılmasın demiyorum. Bilinçli, hekim kontrolü ile klinik destekle kullanıldığında ve eczanelerden alındığında hayat bile kurtarabilirler. Ama İki kilo, üç kilo, 5 kilo vermek için -ciddi bir obesite durumu varsa- kimyasal zayıflama ilaçlarına başvurmak büyük bir taktik hatası da olabilir. Estetik amaçlı “ben bu ağır zayıflama ilaçlarını kullanayım hemen üç kilo vereyim” demek ileride çok daha fazla mahsurlu sonuçları ortaya çıkarabilir. Ayrıca bu ilaçları satan firmalar da aynı şeyi söylüyorlar.

İkinci gurup ise daha doğal ve bitkisel ürünlerdir. Bunlarin büyük birçoğunluğu ise tarım bakanlığından ruhsatlıdır. Bu durum çok ciddi bir kargaşa yaşattı. Bazı ürünler tezgah altı satıldı bazıları eczane dışında ve özellikle internetten zayıflama ilaçları pazarlandı. Bu yolla çok rahat ülkeye girip ürünler satıldı. Bazılarının ise üzerinde yazan maddeler dışında içine kaçak olarak çok zararlı maddeler konup, üstünde belirtilmeden ürünler satıldı. İste Lida faciası böyle yaşanmıştı. İthal eden firma kesinlikle yalanladı. Bizim resmi ithal ettiklerimizde yok dediler. Fakat Bakanlık yaptığı araştırmalarda gördü ki; yüzbinlerce kutu kaçak Lida ülkemize girmiş ve bunların içinde de subitramin gibi çok ciddi merkezi sinir sistemini etkileyen bir maddenin 4 misli yüksek dozda ve hidroksisubitramin olarak böbrekten atılımının çok uzun sürdüğü ve çok toksik olabilen bir formül olması nedeniyle, Lida yüzünden ölenler, komaya girenler ve çok ciddi ölümcül yan etkilere maruz kalanlar oldu.

Bu yüzden diyoruz ki; internet üzerinden asla ilaç satın almayınız. İlaç eczacıdan alınır. Ruhsatlı çalışan bazı vitamin magazaları var. O tür çok güvenilir yerlerden alınır. Kaçak, komşu ve eczacı kalfası tavsiyesi ile asla zayıflama ilaçlarını almayın.

Şimdi insanlar hem zayıflamak, hem de kullandıkları ilacın hiçbir yan etkisi olmasın isitiyorlar. Burada bir kontras var tabi. Birşeyin sizi zayıflatma etkisi yüksekse birtakım yan etkilerinin olma olasılığı da açığa çıkıyor. Bu yan etkileri en düşükte tutup, etkinliğinin doğal yolla yüksek olması için ilk defa yeni yüzde yüz doğal bir preparat Türkiye’de piyasaya çıktı. Bu prepatın diğerlerine göre avantajı var. Birincisi bu Amerika’nın en ileri bitkisel ilaç firmalarının birinde yapılan bir ilaç. Çinde sağda solda Amerika’daki vasat bir yerde değil. Bu konudaki dünyadaki en gelişmis ISO 9001 onaylı, en üst standarttaki teknoloji ürünü. İkincisi üzerinde yazılan maddelerin o maddeler olduğu ve o dozda kullanıldığı FDA tarafından onaylanmış. Üçüncüsü Bakanlıktan ruhsat almış şekilde sadece eczanelerde satılıyor.

7 tane şifalı madde olan doğal ilacın içerisinde;

Yeşil çay: Metabolizmayı canlandırıyor.

CoenzymeQ 10: Zayıflarken çökmenize, kırışmanıza engel oluyor. Metabolizmanızı daha sağlıklı tutuyor. Ve kansere, kalbe ve birçok şeye karşı koruyucu.

Kromyum: Daha önceki gibi Pikolomat gibi böbregi yoran cinsi değil daha yeni formülü. Bu da kan şekerindeki ani düşme ve fırlamalara karşı koruyor.

Tere tohumu: Tiroidi ve metabolizmayı canlandırıyor.

Funda yaprağı: Yağların erimesine ve metabolizmayı hızlandırıp, zayıflamaya yardımcı oluyor.

Zencefil: Yemekleri daha iyi hazmetmenize, sindirim ateşinin kuvvetlenmesine yardımcı oluyor.

L-Carnitine: Kasların özellikle spor yapan kişilerde daha çok oksijen tüketmesini ve dolayısıyla bir açıdan daha çok yağ yakmasına yardımcı oluyor. Spordan daha iyi verim sağlamanızı sağlıyor.

Bu mükemmel bir karışım. Türkiye’de de mevsim dışı olmasına karşın kullananlar oldu. Şuana kadar 2 binin üstünde kişi kullandı ve sonuç aldı. Ancak bazı kişilerde mide yanması ve gaz görüldü. Çünkü tere tohumu ve zencefil var. Yemekten iki üç dakika önce bir fincan rezene çayı ile alınırsa hiçbir sorun olmuyor. Tabii ki diyete dikkat etmek lazım. Hiçbir ilaç tek başına mucize değildir. Bol miktarda ılık, sıcağımsı su içmek gerekir