Zayıflamanın En Önemli Kuralı

#1
Sponsorlu Bağlantılar
Zayıflamanın En Önemli Kuralı

Yaz yaklaşıyor, tatil rezervasyonu yaptırmadan önce vücudunuzu bikini ve mayo giymeye hazırlamak ister misiniz? Zayıflamanın ve formda kalmanın en önemli kuralı yavaş yemek yemeyi mercek altına alıyoruz.
Zayıflamanın En Önemli Kuralı

Kilo verebilmeniz için sindirim sisteminizin düzenli çalışmasını desteklemek için yavaş yemek yemeniz gerekir. Bu nedenle yemek yerken mutlaka oturun, her lokmanızı iyice çiğnedikten sonra yutun.
Yemek yerken kullandığınız servis tabaklarının küçük olmasına özen gösterin. Bu sayede tabakta çok yemek varmış algısı yaratır ve beyninize bir tabak dolusu yemek yedim, doydum sinyalini gönderir.
Dinlediğiniz müzik ve bulunduğunuz ortam yemek yeme hızınızı doğrudan etkiler. Yavaş ve hafif müziklere farkında olmadan tempo tutar ve yavaş yemek yemiş olursunuz.
Lokmalarınızı olabildiğince küçültün. Küçük lokmaları daha rahat çiğneyebilir midenizin yediğiniz yemeği eritmek için harcayacağı gücü yarıya indirmiş olursunuz.
Ayaktayken yemek size ne yediğinizi unutturabilir ve ihtiyacınızdan daha fazla yemenize neden olabilir. Sakince masaya oturun. Karşınızdaki yiyeceklere bakın. Her birini inceleyin ve birazdan midenizde olacağını düşünün. Yediklerinizin bir kısmı sindirilip vücuttan dışarı atılacak bir kısmı yağ ya da şeker olarak depolanacaktır. Özellikle hamur işi ve yağlı yemekleri yemeden önce 10 saniye düşünün. Gerçekten yemek istiyor musunuz?
Yavaş yemek saatlerce masada oturmak anlamına gelmez. Ortalama 25 dakika yemek uygun bir süredir. Midenizin yediğiniz yiyecekleri sindirmesi ve üzerinize yemek sonrası ağırlığı çökmemesi yavaş yemek önemlidir.